Gyvename su ribotais resursais.
Suprasdami, kad mūsų žemės ištekliai nėra begaliniai turime pagalvoti, ar verta naudoti vienas ar kitas medžiagas siekiant tik asmeninės naudos. Kiek resursų gamtai kainuoja jų sukūrimas? Per kiek laiko atsistato sunaudotos medžiagos ir kokią naudą jos sukuria? Kokią paskirtį jos atliko iki panaudojimo ir kas atsitinka resursams išnykus ar sumažėjus?
Sąmoningai nekurkime problemų.
Visoje gamtoje vyrauja harmonija ir balansas. Naudodami medžiagas, kurių ištekliai neatsistato ir kurios gamtoje atlieka kitus svarbius darbus, mes būsime kalti dėl to, kad – anksčiau ar vėliau gamtos proceso mechanizme pradės trūkti "detalių", o joms atstatyti nebeturėsime laiko. Kai pati gamta gelbėdamasi ims iš naujo kurti ir atstatyti tas "detales", jau tuomet mums reikės prisitaikyti. Šie pokyčiai gamtoje – dideli išbandymai žmogui ir visiem kitiems gyviems organizmams.
Ar turime pakankamai laiko?
Esminė problema – ne naudojimas, o laikas, kuris reikalingas toms medžiagoms atsistatyti į pradinę būseną tam, kad išlaikyti buvusį balansą. Vienos medžiagos atsistato sezono metu (žolė, šiaudai, lapai, augalai, bambukas), kitoms reikia dešimtmečių (eglė, pušis, beržas), o dar kitoms šimtmečių ir tūkstantmečių (kedras, raudonmedis, riešutmedis, nafta). Būtent per "atsistatymo" laikotarpį vyksta didžiausia žala ir pokyčiai. , nukirstas šimtametis ąžuolas panaikina keliasdešimties gyvūnų, augalų egzistavimą toje vietoje. Gyvūnija ir augmenija ieško pamainos ir juda toliau iš tos vietos. Taip nyksta biologinė įvairovė ir tada kenčia pats žmogus. Apibendrindami problemą galime teigti, kad mes suvartojame greičiau, nei resursai vėl atsistato gamtoje. Balansas dingsta. 
Ar yra būdų kaip augančiai žmonijai vartoti medžiagas savo reikmėms ir negriauti susidariusios harmonijos gamtoje? Kaip padedant gamtai gauti naudos ir žmogui?

Skaitykite "Sprendimo būdai" >>>