Ankeriai – fasado konstrukcijoms tvirtinti

Tęsiame straipsnių ciklą apie tvirtinimo elementus. Paskutinį kartą mūsų dėmesį patraukė šiuolaikinis efektyvus tvirtinimo sprendimas – inkaras, kuris skirtas medžiagas tvirtinti prie betono, akmens ar plytų.  Šį kartą akis užkliuvo už dar vieno funkcionalaus tvirtinimo elemento – ankerio. Pagrindinė ankerių funkcija panaši – įtvirtinti norimoje vietoje montavimo elementų detales. Visų ankerių tvirtinimo principas paremtas stacionarios detalės įtvirtinimu jai skečiantis, sukant tvirtinimo varžtą arba įkalant kaištį. Ankeris patikimai įsikabina į sieną ar kitą stacionarią konstrukciją.

Ankeriai būna įvairūs (įkalami, pleištiniai, su varžtu ir pan.) Jie gali būti naudojami su minkštomis, kietomis ar pūstomis fasado apšiltinimo ir izoliacinėmis medžiagomis.  Optimaliai tinka ventiliuojamo fasado konstrukcijoms ir dangos montavimui. Ankeriai yra universalūs, jie gali būti naudojami ir horizontaliam, ir vertikaliam fasado konstrukcijos (karkaso) montavimui.

Dirbant su mediena aktualu tai, kad ankeriai gali būti naudojami tvirtinti medinio karkaso konstrukcijas prie betoninio, mūrinio ar akytojo betono pagrindo lauko sąlygomis (skirtingai nei inkarai, kuriuos rekomenduojama naudoti patalpose). Ankeriai turi originalią JS 500 paviršiaus dangą, kuri saugo nuo korozijos.

Be to, ankeriai labai taupo laiką, fasado konstrukcijas ir izoliacines medžiagas. Kaip? Priežastis paprasta – ankeriai turi atstumų reguliavimo funkciją, tad ši ypatybė užtikrina paprastą, kokybišką ir saugų visų konstrukcijų tvirtinimą. Taigi, galima pamiršti sunkų ir daug laiko užimantį fasado paviršiaus lygių reguliavimą.  Išsamiau visą montavimo procesą rasite filmuke.

Daugiau apie kitus kokybiškus, ilgaamžius matomus ir paslepiamus tvirtinimo elementus rasite šiuose įrašuose:  „Ilgaamžis tvirtinimo sprendimas – nerūdijančio plieno medsraigčiai“, „Nematomi medienos tvirtinimo elementai – estetiškam vaizdui„, „Inkarai – kas tai ir kam jie naudojami“.

Kaip visada, pabaigai, norime priminti, kad įsigydami bet kokias tvirtinimo priemones, pasižiūrėtumėte, jog jos būtų techniškai atestuotos, tuomet tikrai galite būti tikri įsigiję patvarią, kokybišką prekę.