Fasadas – namų veidas

Fasadas – tai pirma, ką pamato žvelgiantieji į namą. Jis kuria patį pirmąjį įspūdį, o kas nenorėtų, jog jis būtų geras arba bent jau toks, kuris atitiktų tai, ką iš tiesų nori savo namais pasakyti šeimininkai.  Norint, kad namas išsiskirtų iš kitų nebūtinos milžiniškos investicijos. Svarbiausia čia vaidmenį atlieka detalės. Pavyzdžiui, pirmajame paveikslėlyje – tai į fasadą integruotas vertikalusis sodas. Kadangi mums labiau įprasta matyti prie fasado tvirtinamus augalų lovelius, šis sprendimas yra labai netikėtas ir todėl į save atkreipiantis dėmesį.

Žemiau nuotraukoje –  termo medienos dailylentėmis dengtas namas. Pastarasis masina tuo, kad atrodo lyg būtų be langų. Iš tiesų juos dengia milžiniškos langinės, kurios kiekvieną kartą  formuoja  vis kitokį namo fasadą: langinės gali būti atvertos ir plačiai, ir tik paliekant siaurą plyšį. Atrodytų, jog langinių sprendimas yra nereikšminga smulkmena, kuri gali būti palaikyta nereikalingomis papildomos išlaidomis, bet būtent jos formuoja netikėtumo, naujumo įspūdį.

Unikalų fasadą turėsite, jei derinsite kontrastingas apdailos medžiagas, pavyzdžiui, betoną su vertikaliomis arba horizontaliomis detalėmis iš medienos arba medienos dailylentėmis padengsite balkonus. Medis visuomet suteikia jaukumo, tik reikia būti atsargiems – ne visa mediena yra  tinkama išorinei apdailai. Termo mediena, o konkrečiau, termo medienos dailylentės, tuo ir ypatingos, kad yra specialiai apdorotos karščiu, tad puikiai atlaiko bet kokias oro sąlygas.

Pasirinkdami skirtingą dailylenčių plotį galime išgauti skirtingą rezultatą. Siauros termo medienos dailylentės kuria preciziškumo įspūdį. Jomis galima dengti arba visą fasadą arba tik dalį jo. Abiems atvejais jomis kuriamas lengvumo įspūdis, o pats namas atrodo subtiliai ir juvelyriškai. Dengiant fasadą platesnėmis lentelėmis ir jas naudojant kaip vyraujančią apdailos medžiagą kuriamas tvirtumo, stabilumo ir ilgaamžiškumo efektas.

Daugiau apie termo medienos privalumus galite pasiskaityti straipsniuose „Kokios medienos dailylentės tinkamiausios fasadui?“, „Termiškai apdorota mediena – besirūpinantiems savo sveikata“, o apsidairyti konkrečių pirkinių ką tik atnaujintoje, patogesnėje ir vizualiai dar patrauklesnėje el. parduotuvėje http://spas.lt/.