Kaip prižiūrėti medines grindis?

Jei Jūsų namų grindys medinės ir norite, jog jos Jums tarnautų kuo ilgiau – pasirenkite tam, kad jas reikės prižiūrėti. Darbo nedaug, tačiau reikia turėti atitinkamų žinių ir priemonių. Pirmiausia, į ką būtina atkreipti dėmesį – tai optimalus santykinės drėgmės lygis patalpose. Žinia, kad esant mažesniam drėgnumui lentos traukiasi, tad tarp jų gali atsirasti tarpai. Ir atvirkščiai, esant dideliam drėgnumui, medinės grindys plečiasi, todėl grindų lentos gali pradėti lipti viena ant kitos, jos išsikraipo ir kelia diskomfortą tiek suaugusiems, tiek mažyliams.

Namų grindys turi būti tinkamos net baleto šokėjams

Mažiau rūpesčių turėsite, jei Jūsų grindys – iš termiškai apdorotos medienos.  Jai nereikia specialios sureguliuotos oro drėgmės ir temperatūros. Dėl savo savybių, kurias įgyja terminio proceso apdorojimo metu (naudojant aukštą temperatūrą iš medienos išgarinamas vanduo), ji tampa patvaresne, atsparesne puvimui ir deformacijai, nes nebereaguoja į temperatūros pokyčius, o tai reiškia, kad pailgėja jos naudojimo terminas.

„Geros“ grindys - atsparios drėgmei

Jeigu Jūsų namų grindys ne iš termiškai apdorotos medienos, tuomet pasistenkite patalpose palaikyti 50 – 65% santykinę oro drėgmę arba naudokite patalpų drėkintuvus. Taip pat nepatingėkite išlietą vandenį pašalinti kuo skubiau, o plaudami grindis naudokite tik gerai išgręžtą šluostę (dar geriau – valykite dulkių siurbliu). Jei norite išvalyti tokias grindines nuo dėmių – naudokite tik specialias medinių grindų valymo priemones ir vadovaukitės gamintojo instrukcijomis.

Kilimas - tik papildoma priemonė apsaugoti grindis

Norėdami prailginti grindų eksploatavimo laiką ar apsaugoti nuo drėgmės bei smulkių mechaninių pažeidimų, galite medines grindis padengti  papildomomis apsauginėmis priemonėmis. Tai gali būti polirolis arba bet kuri kita priemonė, kuri padengia medines grindines apsaugine plėvele taip saugodama jų paviršių nuo trinties ir įbrėžimų, neleidžia prilipti purvui, kartais netgi atkuria buvusį grindų blizgesį ir spalvą. Venkite nežinomų priežiūros priemonių, nes jos gali dar labiau pažeisti apsauginį medinių grindų sluoksnį.