Konstrukcinė termo mediena – ilgaamžei terasai

Jeigu paskutinį vasaros mėnesį paskyrėte ne poilsiui pajūryje, o terasos montavimui ir rekonstrukcijai, Jums prireiks neapdirbtos medienos, kuri dažnai vadinama statybine mediena, nes yra naudojama kaip konstrukcinė (atraminė) medžiaga. Šį kartą kalbame apie konstrukcinę medieną – tašus, t. y. aptašytus ar apipjautus rąstus, kurie gali būti naudojami kaip lagės montuojant terasas. Kokie kokybės reikalavimai keliami tašams?

Kadangi tašai yra atsakingi už visos terasos konstrukcijos stabilumą, jie negali „vaikščioti“, skilinėti ar pradėti pūti. O žinant mūsų drėgną, ganėtinai atšiaurų ir nepastovų Lietuvos klimatą, tikėtina, kad taip ir atsitiks, jei  bus naudojama netinkamai parinkta mediena. Mūsų akimis, minėtus reikalavimus statybinei medienai atitinka tik termo mediena, kuri įgyja išskirtinių savybių po apdorojimo karščiu.

Paprastai tašas yra gaminamas iš pušies. Tašai, kuriais prekiaujame mes, yra gaminami iš pušies, kuri buvo nupjauta PEFC sertifikuotame miške, atestuota ir sertifikuota KOMO. Tokie tašai gali būti naudojami tiek matomoms, tiek nematomoms konstrukcijoms. Priklausomai nuo to, koks apdorojimo karščiu metodas buvo naudojamas, medienos spalva gali gautis nuo šviesiai rudų iki tamsių spalvos tonų. Pagrindiniai (standartiniai) tašų matmenys mm: 42×42, 42×68, 42×92, 50×100, 42×140, 88×88. Galimas lentų ilgis nuo 3000 iki 5000 mm.

Prieš įsigydami produktą, atkreipkite dėmesį į termo medienos kokybės kategorijas. Dažniausiai naudojamos klasės yra A arba AB, jos yra populiariausios ir naudojamos ten, kur gaminiai yra labiausiai matomi, išorėje.  Svarbiausia, kad tiek A, tiek B klasė pasižymi tomis pačiomis termo medienos savybėmis – mediena yra stabili, atspari ir tvirta. Esminiai skirtumai tarp klasių yra defektai, jų kiekis ir dydis. Jokių kitų skirtumų, darančių įtaką medienos fizinėms ir techninėms savybėms, tarp A ar B klasės nėra – defektai yra tik vizualiniai ir estetiniai.