Medinių fasadų montavimas

Neseniai kalbėjome apie namo fasado, kaip namo veido, svarbą ir užsiminėme apie termo medienos fasado dailylentes. Terminio apdorojimo procesas užtikrina, jog karščiu apdorota mediena bus ilgaamžė, vienodos kokybės, o iš šios medienos pagamintos dailylentės fasadui – paprastai montuojamos. Įprasta, kad lauko dailylentės yra su puse įlaidos, jog turėtų vietos plėstis ir nepažeistų visos konstrukcijos. Bet būtent termo medienos dailylentės dėl savo savybės nesiplėsti ir nesideformuoti gali būti ir su pilna įlaida, nes jos nereaguoja į mūsų drėgną klimatą ir temperatūrų skirtumus.

Taigi, jei medienos fasado dailylentės nusipirktos ir pasirūpinote tvirtinimo elementais (korozijai,  tempimui ir lūžiams atspariais  ankeriais, sraigtais, kitais matomais ir nematomais tvirtinimo elementais), netrukus bus galima pradėti montuoti. Svarbu paminėti, kad šiuos darbus itin paspartina ir palengvina atstumo reguliavimo funkciją turintys ankeriai, kurie gali būti naudojami tvirtinti medinio karkaso konstrukcijas prie betoninio, mūrinio ar akytojo betono pagrindo lauko sąlygomis. Na, o jei ieškotumėme meistriškai paslėptų sprendimų fasado dailylenčių tvirtinimui, tuomet reikėtų dairytis tvirtinimų stačiakampiams ir rombo formos profiliams.

Pats montavimas nėra sudėtingas ir galima tai padaryti pačiam, jei nespaudžia laikas ir prieš tai pasipraktikuosite. Jeigu įsigijote dailylentes su pilna įlaida, nepamirškite, kad tvirtindami jas prie tąšo (0,25-0,50 cm) medvaržčiais turite palikti šiokį tokį tarpelį (0,1-0,2 cm) nuo sienos, nes medžiui, net ir termiškai apdorotam, reikia irgi šiek tiek judėti. Jei montuojate dailylentes su puse įlaidos, atminkite, kad dalis su įlaida turi būti nukreipta žemyn, kitaip nenutekės vanduo. Jei dailylentės platesnės (daugiau nei 1,2 cm), jas privaloma tvirtinti dviem medvaržčiais, jei siauresnis – užtenka ir vieno.

Montavimo laikas priklauso nuo įgūdžių ir dailylenčių pločio. Taigi, jei esate tikras profesionalas ir naudosite plačias dailylentes, turėtumėte neužtrukti. Dar priklauso, kiek kliūčių pasitaiko klojant: kuo daugiau langų ir durų, tuo laiko sąnaudos didesnės. „Lunawood“, termo medienos fasado dailylenčių gamintojas, siūlo šiuos išmatavimus: 1,9×9,2 cm,  2,6×6,8 cm, 1,9×11,7 cm, 2×14 cm, 1,9×14 cm. Galimas lentų ilgis: 300; 360-540 cm. „Thermory“, dar vienas termo medienos fasado dailylenčių gamintojas, siūlo šiuos išmatavimus: 2×7,2 cm, 2,6×6,5 cm, 2×9,5 cm, 8/7×16 cm. Galimas lentų ilgis: 150-300 cm.


Kaip ir savo veidui, taip ir namų fasadui norisi naudoti tik tai, kas ekologiška ir sveika. Tokios ir yra termiškai apdorotos medienos dailylentės. Šio procesu naudojama tik aukšta temperatūra, kuri iš medienos išgarina vandenį. Jokie žalingi cheminiai priedai procese nenaudojami. Daugiau apie termo medienos privalumus galite pasiskaityti straipsniuose „Fasadas – namų veidas“, „Kokios medienos dailylentės tinkamiausios fasadui?“, „Termiškai apdorota mediena – besirūpinantiems savo sveikata“, paslaptis, kaip galite sutaupyti, rasite straipsnyje „Termo medienos kainos ir paslaptys, kaip galima sutaupyti“, o įsigyti galite el. parduotuvėje http://spas.lt/.