Namų puošmena – iš ekologiškų medžiagų pagaminti baseinai

Praėjusiuose straipsniuose dalinomės su Jumis savo atradimais apie ekologiškas, daugiafunkcines medžiagas namų apdailai ir statybai. O dabar įsivaizduokime, kad jūsų sklype jau baigiamas statyti namas… Visa įrengta taip, kaip svajojote, tik štai kažko trūksta erdvėje aplink jį… Tikriausiai to, apie ką kiekvienas pagalvojame, ir ypač karštą vasaros dieną – baseino. Bet ar būna tokių, kurie pagaminti iš medžiagų nekenkiančių nei žmogui, nei aplinkai? Pasirodo, kad taip! Pasidomėjome baseinų rinkos naujovėmis ir džiaugiamės netikėtu atradimu – iš specialaus tinklelio, kvarco ir dervos pagamintais Bio baseinais.

Minėtų medžiagų derinys – tai daugelio metų kauptos tvenkinių dizaino ir baseinų statybos patirties rezultatas.  Šios srities profesionalams sukūrus visiškai naują technologiją, šiandien mes galime rinktis baseinus, kurių pagrindą sudaro natūralus susmulkintas akmuo, sujungtas su efektyvia, technologiškai pažangia derva ir kitomis medžiagomis. Be to, pirmoji ant žemės tiesiama medžiaga yra EPDM danga: chemiškai stabili medžiaga, kuri yra visiškai inertiška, neturi teršalų priemaišų ar sunkiųjų metalų, neskleidžia jokių žalingų medžiagų į aplinką. Šią medžiagą „Greenpeace“ rekomenduoja kaip alternatyvą PVC plastikui. Visos išvardintos medžiagos yra draugiškos gamtai, o pačiam baseinui suteikia ne tik struktūrinio tvirtumo, bet ir estetiškumo. Krištolinio skaidrumo baseinas harmoningai įsilieja į aplinką, savo natūralumu primindamas jūros ar ežero vandenį bei krantą. O kur dar galimybė patogiai atsisėdus mėgautis oro burbuliukų, kylančių iš baseino dugno, masažu ir gaiva.

Naudojamos medžiagos leidžia Bio baseinams suteikti bet kokią formą, čia jau Jūsų sklypo ypatybių ir fantazijos reikalas. Įsivaizduokite, kad Jūsų baseinas, sukurtas pagal individualius poreikius,  – vienintelis toks pasaulyje! Šie baseinai nė iš tolo neprilygsta tradiciniams šaltiems, nuobodiems, iš gelžbetonio pagamintiems ir aplinkai kenkiantiems baseinams, kurių pagrindinė funkcija – paplaukioti (be to, gelžbetonis yra kur kas brangesnis, o betonavimo darbams reikalingi statybos leidimai). Tuo tarpu Bio baseinas su savo įspūdingais natūralių medžiagų (akmens ir dervos) krantais yra visiškai saugi ir natūrali erdvė, kurioje norisi užsibūti, leisti laisvalaikį skaitant, žaidžiant, bendraujant su draugais ir artimaisiais.

Kitas privalumas, kuris mus labai nustebino ir kurį tiesiog būtina paminėti, jog šie baseinai kaupia šilumą. Pasirodo, jog patentuota Bio baseino struktūrinė technologija leidžia proporcingai paviršiaus plotui sumažinti kubinio vandens tūrį, tad vanduo įšyla greičiau. Be to, šilumą sugeria ir natūraliai ją vandeniui perduoda baseino akmeninė apdaila (taip gerokai sumažinamos eksploatavimo išlaidos). Dar viena ypatybė, jog atėjus šalčiams, šio baseino, kitaip nei tradicinio, nereikia uždengti neestetiškomis medžiagomis. Bio basenai dėl unikalių medžiagų, iš kurių yra pagaminti, lyg natūralūs ežerai prisitaiko prie sezoninių pokyčių.

Bio baseinai jau užima lyderio pozicijas tradicinių baseinų atžvilgiu. Juos vis dažniau renkasi ne tik privačių namų šeimininkai, bet ir dideli viešbučiai, golfo klubai ir pan. Na, o pabaigai dar keletas šių baseinų privalumų trumpai:

  1. Vykstant montavimo darbams galima rinktis ir keisti baseino gylį, paplūdimio sritis ir po vandeniu esančias sėdimas  zonas. Pageidaujant, visa tai gali būti visiškai nesudėtingai  (ir ekonomiškai!) keičiama ir vėliau.
  2. Baseine naudojamos tokios pačios filtravimo sistemos kaip ir tradiciniuose viešuosiuose ar privačiuose baseinuose, tik čia filtrai parenkami atsižvelgiant į klientų poreikius ir yra visiškai nežalinga aplinkai.
  3. Kasant baseiną klojama speciali apsauginė medžiaga, kuri pasižymi elastingumu ir nepralaidumu vandeniui (iki +150%). Tai užtikrina, jog nebus jokių problemų dėl grunto poslinkių, rūgštinės korozijos, UV ar ledo.
  4. Baseino apdailai naudojamos estetiškos ir natūralios medžiagos: smulkintas akmuo + netoksiška derva ir smėlis.
  5. Išskirtinis dizainas sukuria puikią harmoniją tarp baseino ir likusio kraštovaizdžio.
  6. Dėl natūralaus šildymo ilgėja maudymosi sezonas ir taupomi eksploatavimo kaštai.
  7. Baseinas ne tik paprastai įrengiamas, bet ir paprastai prižiūrimas.