Termo medienos ir plastiko kompozito gaminiai – beribėms jūsų namų galimybėms

Domėdamiesi, kuo dar be šiaudų, molio ir termo medienos galėtume pakeisti tradicines namų statybos ir apdailos medžiagas, atradome dar vieną „protingą“, vadinasi ir inovatyvų, daugiafunkcinį, ekologišką sprendimą. Tai termo medienos ir plastiko kompozito (trumpiau – WPC, t. y. medžio plastiko kompozito) gaminiai. Medžio plastiko kompozitas – tai 70 % termiškai apdorotos medienos pluošto ir 30 % aukštos kokybės, perdirbto polipropileno junginys, kuriame atsiskleidžia geriausios šių medžiagų savybės.

Kur ir kam ši naujovė naudojama? Medžio plastiko kompozitas tinka beveik viskam: lauko baldų, terasų, tvorų, turėklų, tiltelių, laiptų, takų gamybai, fasado apdailai ir t. t. Iš jo pagaminti produktai yra lengvai montuojami, nepūva, yra tvirti, elastingi, atsparūs drėgmei ir kitoms aplinkos sąlygoms, jiems nereikia daug priežiūros (pakaks šepečio ir vandens), yra atsparūs korozijai, sugeria į save šilumą, yra švelnūs ir kvepia.. tikru mišku.

Nepaprastai svarbu ir tai, kad medžio plastiko kompozitas – visiškai ekologiškas. Gamybos procese, pagal patentuotas technologijas, naudojama tik aukščiausios kokybės termo medienos pluoštas ir 100 % perdirbtas, netoksiškas aplinkai, tvirtas, lankstus, gerų dielektrinių savybių polimeras – polipropilenas (PP).  Lyginant su mums gerai žinomais polietilenu (PE) ir polivinilchloridu (PVC), polipropilenas  yra kietesnis ir tvirtesnis, jo aukštesnė darbinė temperatūra. Polipropilenas fiziologiškai saugus, todėl puikiai tinkamas naudoti ir maisto pramonėje, ir medicinoje.

Bene populiariausias medžio plastiko kompozito produktas – terasinės lentos skirtos terasoms montuoti. Šios lentos pasižymi tvirtumu, ilgaamžiškumu, gerai išlaiko savo formą ir spalvą, mat jos yra atsparios temperatūrų skirtumams. Taigi, medžio plastiko kompozito terasinės lentos nepelija ir nepūva, nesipučia ir nebrinksta, neskeldėja, jos ilgai išsaugo spalvą, o trumpai drūtai –  puikiai tinka šiaurietiškiems Lietuvos orams.

Medžio plastiko kompozito gamintojų yra ne vienas, bet kas geriau išmanys šį procesą jei ne atšiaurų klimatą kenčiantys skandinavai.  Pvz. Suomijos kompanijos Lunawood dukterinė įmonė Lunacomp gamina aukščiausios kokybės medžio plastiko kompozito terasines lentas, kurios ypač atsparios intensyviam naudojimui. Ir yra kietesnės už ąžuolą daugiau nei x4 kartus! Pastarosios taip pat priskiriamos aukščiausiai, t.y. 1 atsparumo pūvimui kategorijai. Tai reiškia, kad gaminys pasižymi didžiausiu atsparumu puvimui bei ilgaamžiškumu.

Priminsime, kad skirtingi medienos tipai yra skirstomi į 5 klasifikacijas, atsižvelgiant į jų atsparumo kategoriją: 1-labai atspari,  2-atspari, 3-dalinai atspari,  4-mažai atspari, 5-neatspari). Termo mediena daugiausia priklauso 3, 2 ir 1 (termiškai apdorotas uosis) kategorijai, o medžio plastiko kompozitas, kaip minėjome, pirmai.  Vieną kategoriją nuo kitos skiria gamybos procese naudojama temperatūra: trečios kategorijos mediena yra termiškai apdorojama pasitelkiant +185°C ±3 temperatūrą (jos produktai dažniausiai yra skirti vidaus apdailos produkcijai, bet taip pat gali būti naudojami ir apsaugotose išorės srityse), na, o antros ir pirmos kategorijos mediena termiškai modifikuojama naudojant aukštesnę temperatūrą (+212°C±3), ir tokio apdorojimo produktai yra tinkami tiek vidaus, tiek lauko produkcijai. Taigi, žmogui yra suteikiama galimybė rinktis vienos ar kitos kategorijos produkciją priklausomai nuo individualių jo poreikių.