Ekologiškos terasos lentos iš termo medienos

Išgirdus kalbant apie terasą, tikriausiai prieš akis iškyla kokios nors malonios atostogų dienos prisiminimai, kuomet ilsėjotės nuo darbų ir mėgavotės vaizdu – į mišką, į ežerą, jūrą, o galbūt ir miesto bokštus ar judrią didmiesčio alėją. Tiesą sakant, ne taip jau svarbu kur įrengta terasa, svarbu, jog ji būtų kokybiška, kuo natūralesnė ir ekologiškesnė, vadinasi ir mielesnė, artimesnė širdžiai, draugiškesnė gamtai. Ar gali būti tokiomis savybėmis pasižymėti terasa, kuri pagaminta iš medienos? Taip, jei ji termiškai apdorota ir jos gaminimo procese buvo laikomasi ekologiškumo standartų.

Ekologiškos gali būti ne tik medžiagos, kurias galima paliesti, pačiupinėti. Ekologiškas gali būti ir sprendimas. Jis čia netgi svarbesnis. Ką turime omeny? Ar žinojote, kad termo mediena pasižymi tokiomis pat savybėmis, kokias turi Raudonasis Kanados kedras, Merbau, Europinis ąžuolas, Ipe ir kt. (visi jie priklauso itin aukštai 2 ir 1 atsparumo klasei). Įsivaizduokite – priėmę sprendimą naudoti termo medieną, kartu priimate sprendimą tausoti sparčiai naikinamą ir sunkiai ataugančią egzotinę medieną. Antra, pasirinkę termo medieną (su tokiomis pat fizinėmis charakteristikomis kaip egzotinės rūšys, bet už mažesnę kainą) būsite tikri, kad šios medienos terasos nereikės keisti 25-50 metų, vadinasi, sutaupysite dalį miško, kurį reikėtų iškirsti, jei mediena būtų prastos kokybės ir reikėtų gana greitai atsinaujinti.

Ką dar būtina žinoti apie termo medieną? Termiškai apdorota mediena yra visiškai stabili, ji nesitraukia ir nesiplečia, nesiriečia, neskyla ir nešerpetoja, kaip „gyvos“ medienos rūšys. Ji neturi sakų ir cukraus maišelių, todėl medienoje nesiveisia grybelis, ji nepelija ir nepūva. Šiai medienai neturi įtakos atmosferos ir temperatūrų kaita, tad ji idealiai tinka  mūsų nepastoviam klimatui. Trumpai paminėsime, kad šiuo metu rinkoje populiariausios yra trijų skirtingų rūšių terasos lentos: iš termiškai apdorotos šiaurinės pušies, termiškai apdoroto Kanados uosio ir medžio kompozito WPC (70% termiškai apdoroto medienos plaušo ir 30% perdirbto ekologiško polipropileno). Renkantis kurią nors vieną iš jų, reikėtų žinoti, kuo jos skiriasi. Apie tai būtinai parašysime artimiausiame mūsų straipsnyje.

Tarkime, jog apsisprendėte įsigyti termo medieną ir montuosite ekologiškos medienos terasą. Bet dažniausiai būna neramu dėl to, kad bijome būti apgauti,  nes nežinome, kaip patikrinti ekologiškumo kriterijų. Mūsų patarimas – reikėtų išsiaiškinti, kur buvo pjauta mediena. Jei ji pjauta iš PEFC™ sertifikuoto miško ir turi KOMO kokybės sertifikatą, galite būti tikri, kad tai pati tikriausia ekologiška mediena.