Termiškai apdoroti Šiaurinė pušis, Kanados uosis ar medžio plastiko kompozitas?

Termo mediena – tai gamtą tausojanti alternatyva tropiniam kietmedžiui ir egzotinei medienai. Pastaroji šiuo metu yra sulaukusi didelio populiarumo visame pasaulyje, vadinasi, padidėjęs ir šių medžių kertamumas. Tikriausiai nedaugelis žinote, kad egzotiniai miškai labai ilgai auga. Tuo tarpu termo mediena yra tai, kuo mes galime pakeisti dabar ant negailestingos mados bangos patekusią egzotinę medieną. Dėl savo ypač didelio patvarumo savybių termiškai apdorota mediena lygiuojasi su egzotine mediena, turi labai panašią spalvą ir gali būti naudojama be jokio paviršiaus apdorojimo! Šiuo metu populiariausia yra  termiškai apdorota šiaurinė pušis, termiškai apdorotas Kanados uosis ir medžio plastiko kompozitas. Renkantis kurią/kurį nors vieną iš jų, reikėtų žinoti, kuo jos/jie skiriasi.

Termiškai apdorota šiaurinė pušis priklauso II-ai atsparumo klasei (t. y. yra atspari kaip raudonasis Kanados kedras, Europinis ąžuolas, Merbau ir pan.) ir naudojama gali būti daugiau nei 25 metus. Priežiūra minimali, vidutiniškai kartą per 5-15 metų (priklauso nuo dažyvės ir eksploatavimo sąlygų) reikėtų perdažyti tam, kad apsaugoti nuo UV spindulių. Jei natūralaus termiškai apdoroto medienos atspalvio nenorite, tuomet galima nudažyti tik vieną kartą (saugos nuo purvo) ir  natūraliomis sąlygomis palikta mediena tiesiog papilkės. Termiškai apdorota šiaurinė pušis yra pigiausia iš visos termo medienos ir priklausomai nuo kokybės klasės, lentų profilio ir jų ilgio jos kaina svyruoja nuo 55.00 – 125.00 LT/m2.

Termiškai apdorotas Kanados uosis priklauso I-ai atsparumo klasei (t. y. labai atsparus, kaip ir Tikmedis, Iroko, Masaranduba ir pan.)  ir naudojamas gali būti daugiau nei 35 metus. Šiai medienai reikia daugiau priežiūros nei termiškai apdorotai šiaurinei pušiai, nes ji labai kieta ir neįgeria dangos. Todėl ją reikia perdažyti vidutiniškai kartą per 2-5 metus (priklauso nuo dažyvės ir eksplotavimo sąlygų) tam, kad apsaugoti nuo ultravioletinių spindulių. Jei natūralus termiškai apdorotos medienos atspalvis Jums ne prie širdies, tuomet galima nudažyti tik vieną kartą (saugos nuo purvo) ir  natūraliomis sąlygomis palikta mediena įgaus pilkumos. Termiškai apdorotas Kanados uosis yra brangiausias iš visos termo medienos ir priklausomai nuo kokybės klasės, lentų profilio ir jų ilgio jo kaina svyruoja nuo 155.00 – 285.00 LT/m2.

Medžio plastiko kompozitas – tai 70 % termiškai apdorotos medienos pluošto ir 30 % aukštos kokybės, perdirbto polipropileno junginys, kuriame atsiskleidžia geriausios šių medžiagų savybės. Medžio kompozito WPC terasinės lentos nepūva, todėl naudojamos gali būti daugiau nei 50 metų. Joms nereikia jokios ypatingos priežiūros, tik rekomenduojama reguliariai nuvalyti nuo purvo. Šios lentos yra 4 kartus kietesnės nei ąžuolas, todėl jos „tarnauja“ ilgiausiai. Medžio kompozito WPC terasinių lentų kaina yra vidutinė – apie 175.00 LT/m2.

Plačiau apie medžio plastiko kompozito gerąsias savybes rasite mūsų straipsnyje „Termo medienos ir plastiko kompozito gaminiai – beribėms jūsų namų galimybėms“.