Taupiems ir šiltiems namams – termoizoliacinės medžiagos

Kaip ir kasmet, prasidėjus šildymui, šalia džiaugsmo, kad namuose jauku ir šilta, kyla ir nerimas, kiek ši šiluma suplonins mūsų pinigines. Gerai tiems, kurie apie namų šiltinimą pagalvojo statydami namą – jų artėjantys šalčiai negąsdina. O ką gi daryti tiems, kurių sienas vėjas „kiaurai košia“? Šiems metams jau tikriausiai teks susitaikyti, bet šį laiką galima išnaudoti žinioms ir patirčiai kaupti, t. y. rimtai pasidomėti, kokios termoizoliacinės namų medžiagos yra geriausios.

Šiltinama gali būti namo išorė, vidus arba oro tarpai sienose, bet šį kartą – apie fasadą. Šiuo metu populiariausios šiltinimo medžiagos yra eko vata, akmens (arba dar vadinama mineralinė vata), poliuretanas, polistirenas (polistirolas). Kurios iš jų tinkamiausios ir labiausiai padeda taupyti? Iš tiesų reikėtų įvertinti namo fasadą, nes kiekvienu konkrečiu atveju reikia ieškoti individualaus sprendimo. Štai rąstiniams namams rekomenduojama eko arba akmens vata ir jokiu būdu – ne polistirolas, kuris tinkamesnis mūriniams pastatams. Beje, norint išsirinkti tinkamiausias šiltinimo medžiagas ir technologiją rekomenduoja atlikti vadinamuosius termovizinius tyrimus.Ieškantiems ekologiškiausio varianto, vėlgi reikėtų pasidairyti alternatyvų. Nes, nepaisant to, kad jau savaime apšiltintas namas sunaudoja mažiau šilumos, vadinasi – ir kuro, taigi tausoja aplinką, vienos  šiltinimo medžiagos yra ekologiškesnės už kitas. Pavyzdžiu galėtų būti eko vata (gaminama iš laikraštinio bešvinio popieriaus makulatūros ir medžio plaušų) arba iš medienos pjuvenų pagamintos plokštės (mediena – iš atkuriančios miškų sistemos). Na, o pačios didžiausios naujienos šiltinimo rinkoje – ekologiška kanapių, medvilnės, avies vilnos šiltinimo vata.

Ir dar vienas dalykas, kurio būtų gerai nepamiršti – apšiltinus namą, reikės ir apdailos. Darydami sąmatą ir planuodami išlaidas, nepamirškite įtraukti ir jos. Kokias medžiagas – tradicines ar alternatyvias (šiaudai, molis, termo mediena, medžio plastiko kompozitas) – pasirinkti padės ankstesni mūsų straipsniai. Na, o specialistai pataria, kad apšiltinant namą reikia nepamiršti ir stogo, pamatų apšiltinimo bei pasirūpinti sandariais langais ir durimis.