Tinkamiausios medžiagos lieptams įrengti

Termometrui pakilus virš 25 laipsnių Celsijaus tikriausiai ne vienas svajojame, kaip ištrūkti iš tvankaus darbo kabineto, buto kambario ir panirti į vėsų vandenį. Šį panirimą dar malonesniu paverčia lieptai, nes ne paslaptis, kad dauguma mūsų ežerų ir upių krantų – dumblėti ir menkas malonumas basomis tai pajusti. Be to, lieptai puikus sprendimas ten, kur nėra atokvėpiui tinkamo kranto. Tokiu atveju, saulės voniomis galima mėgautis tiesiog pasitiesus kilimėlį ant liepto. Trečiasis privalumas – jog lieptas pati smagiausia vieta iškylauti, ypač jei ant liepto sumontuotas vienas kitas suoliukas, stalelis.

Lieptas iš termo medienos

Taigi, iš kokių medžiagų galima pasigaminti šį pramogai ir poilsiui skirtą statinį? Nuomonių yra įvairių, bet patariame kliautis savimi. Vieni gamintojai teigia, kad tinkamiausias lieptams – maumedis, kiti siūlo obliuotas pušines lentas (pavyzdžiui, iš šiaurinių Suomijos arba Rusijos rajonų), kurios būtų impregnuotos giluminiu būdu/ vakuuminiu naudojant impregnantą. Taip pat teigiama, kad lieptui galima naudoti ir drebulines lentas. Esą, kuo mediena sausesnė, tuo geriau, mat ji sugeria daugiau impregnanto ir ilgiau tarnauja.

Lieptas iš termo medienos

Ilgaamžiškumo prasme, pranašesnis čia maumedis. Jis „atidirbs“ maždaug 15 metų, tuo tarpu spygliuočiai – apie 5 metus. Jei medieną (eglę, pušį) impregnuosite, nudažysite, ji tarnaus ilgiau, tačiau, mūsų nuomone, šiuo aspektu niekas negali pralenkti termiškai apdorotos medienos (tai gali būti termiškai apdorota šiaurės pušis ir uosis). Ji savo savybių nekeičia iki 20 metų ir pasižymi tomis savybėmis, kurios būtinos lieptui. Karščiu apdorota mediena mažiau absorbuoja vandenį, yra lengvesnė, atspari puvimui ir oro sąlygoms, nesideformuoja ir neskyla. Be to, sprendimas daryti lieptą iš termiškai apdorotos (termo) medienos – ekologiškiausias ir draugiškiausias gamtai bei jūsų piniginei.

Lieptas iš medžio plastiko kompozito

Dar viena medžiaga, tinkanti šiam jaukiam kampeliui šalia vandens įrengti – medžio plastiko kompozitas. Tai 70 % termiškai apdorotos medienos pluošto ir 30 % aukštos kokybės, perdirbto polipropileno junginys, kuriame atsiskleidžia geriausios šių medžiagų savybės. Medžio kompozito WPC lentos nepūva, todėl lieptui naudojamos gali būti daugiau nei 50 metų. Joms nereikia jokios ypatingos priežiūros, tik rekomenduojama reguliariai nuvalyti nuo purvo. Šios lentos yra 4 kartus kietesnės nei ąžuolas, todėl jos „tarnauja“ ilgiausiai.

Lieptas iš termo medienos

Beje, atkreipkite dėmesį, kad liepto dangą geriau daryti iš lygių lentų. Lentos su grioveliais atrodo gražiai, privalumas – ne toks slidus paviršius, tačiau nusiteikite, jog tokiai dangai prižiūrėti reikės daug daugiau laiko, nes būtent grioveliuose kaupiasi purvas. Be to, yra žmonių, kurie nelabai mėgsta vaikščioti tokia danga, gali jaustis nemaloniai, tad tikrai pataikysite į dešimtuką, jei tiesiog pasirinksite lygias lentas. Gerų orų!