Ekologiški ir ilgaamžiai termiškai apdorotos medienos baldai

Gera, kai gali bet kokiu metų laiku išeiti į kiemą, terasą ar balkoną, atsisėsti į jaukią kėdę ir ant medžiu kvepiančio stalo pasidėti kavą ar skanėstą. Kai turi didesnį komplektą – gali pasikviesti ir vakaroti su draugais – gryname ore skanesnis maistas, geresnė nuotaika, daugiau veiklų, tad apsivalgymas ir snaudulys negresia. Kartu norisi, kad malonių akimirkų netemdytų lauko baldų nekokybė.

Kokybiškus lauko baldus apibrėžia keletas pagrindinių kriterijų. Svarbiausias jų – medienos patvarumas. Dažniausiai lauko baldai gaminami iš pušies, beržo, ąžuolo, uosio medienos. Šios medienos rūšys yra atsparios drėgmei ir temperatūros pokyčiams, puvimui ir deformacijai. Dar labiau šie privalumai išryškėja medieną apdorojus termiškai (+185 iki +215º C temperatūroje).

Lauko baldai, laikomi lauke arba drėgnose patalpose, patiria daug klimato išbandymų, būtent todėl labai svarbi tokiomis sąlygomis medienos kokybė, jos formos stabilumas, šilumos izoliacija bei atsparumas puvimui. Šias savybes geriausiai atitinka termiškai apdorotos medienos baldai.

Be minėtų savybių, termiškai apdorotos medienos baldai yra lygūs, nešerpetoja. Tai ypač svarbu, jei turite vaikų ar ketinate baldus naudoti drėgnose vidaus patalpose, pavyzdžiui,  tokiose kaip sauna, priešpirtis, baseino patalpa ir  pan. Menkas malonumas būtų įsivaryti rakštį arba nuolatos saugotis dėvint maudymosi rūbus, jog taip nenutiktų.

Ir dar vienas svarbus dalykas – paprastai terminiam apdorojimui naudojama mediena iš ekologiško miško, o ir terminio apdorojimo metu nenaudojamos jokios kenksmingos medžiagos, taigi, šie baldai –  draugiški ir gamtai, ir žmogui.