Malkų iš termiškai apdorotos medienos privalumai

Įsibėgėjant rudeniui, kai namuose norisi šilumos ir jaukumo, o radiatoriai dar nešildo, pavydžiai žiūrime į namus, kuriuose sumontuotas židinys ar krosnelė. Ne tik dėl šilumos, bet ir kvapo: gaivumą skleidžia beržinės malkos, malonų aitrumą – ąžuolinės, sakų – pušų ir eglės. Be to, šildymasis malkomis – ekologiška ir natūralu. Teigiama, kad geriausia malkoms naudoti vietinę medieną. Bet ar žinojote, kad tam galite naudoti  tiek „gryną“, tiek termiškai apdorotą pušį, eglę, drebulę, alksnį, beržą ir kt.

Žinoma, dėl savo išskirtinio patvarumo termiškai apdorota mediena paprastai naudojama fasadams, terasoms, tvoroms, lieptams, kubilams, vidaus patalpų dailylentėms, vidaus grindims, baldams (langams, durims), tačiau tokios medienos likučius, jei jie nebuvo ištepti dažais ar klijais, galima, ir netgi raginama naudoti kūrenimui – šitaip efektyviai panaudojama visa žaliava. Norisi pabrėžti, kad kūrenimas termiškai apdorota mediena itin švarus, nes šios medienos apdorojimui nenaudojami jokie chemikalai.

Įdomu tai, kad termiškai apdorotos medienos malkos išskiria 30 procentų mažiau energijos, nes dalis energijos yra „paimama“ terminio apdorojimo metu, todėl nenustebkite, jei termo medienos malkos  degs mažesne liepsna. Dėl minėtų priežasčių termiškai apdorotos malkos yra geresnės, nes skleidžia mažiau dūmų ir kenksmingų dujų.

Reikėtų akcentuoti, kad terminio apdorojimo proceso metu iš medienos yra pašalinama drėgmė, todėl tokios malkos yra sausesnės ir pasižymi geresniu degimu. Iš termo medienos galima gaminti ir granules bei briketus, tik reikėtų maišyti su įprasta mediena. Termo medienos kiek per sausa šiam produktui.

Jei vis dėlto židinio ar krosnelės neturite ir nesate laužų mėgėjas, galite be baimės išmesti termo medienos likučius – jie netoksiški. Bet vis dėlto, kam išmesti tokią naudingą medžiagą? Jeigu nereikia – galima tiesiog atiduoti draugams ar kaimynams.