Ką daryti su mediniais lauko baldais žiemą?

Ištikimai beveik tris sezonus: pavasarį, vasarą ir rudenį atitarnavusiais mediniais lauko baldais atėjus žiemai reikia tinkamai pasirūpinti, jeigu norime, kad jie neprarastų savo kokybės ir dar ilgai ne vienerius metus puoštų Jūsų terasą ar balkoną. Priklausomai iš kokios medienos jie pagaminti, baldų atsparumas oro sąlygoms skiriasi, tačiau geriau jau bandymų nedaryti. Mes rekomenduojame  šaltuoju laikotarpiu papildomai pasirūpinti net atspariausiais drėgmei baldais.

Yra du būdai, kaip galite tai padaryti. Jeigu baldai yra tokie sunkūs arba taip netinkamai pastatyti, kad yra nekilnojami, daug nieko neprigalvosi. Tokius medinius baldus tiesiog reikia uždengti specialiais uždangalais, kurie neleistų ledo ar sniego sluoksniui nugulti ant baldų. Šis sprendimas nėra pats idealiausias, kai kalbame apie tradicinės medienos baldus. Bet jei baldai pagaminti iš termo medienos, medienos plastiko kompozito, tokios apsaugos daugiau negu pakanka.

Jei vis dėlto Jūsų turimi mediniai baldai su drėgme „nedraugauja“, juos būtina žiemą pernešti į sausą gerai ventiliuojamą patalpą. Prieš tai darydami, būkite tikri, kad perkeliami baldai yra sausi. Norisi priminti, kad visa tai būtina padaryti ne todėl, kad mediena bijo šalčio, bet kad drėgmė priverčia medį deformuotis. Taip pat nepadarykite dviejų esminių klaidų. Pirma, patalpos, kurioje laikomi baldai, nešildykite, nes taip tik dar labiau pabloginsite situaciją. Ir antra, jei baldai jau yra laikomi patalpoje, nedenkite jų uždangalais, nes po jais ims kauptis drėgmė.

Mediniai baldai susideda ne tik iš medienos, bet ir jungiamųjų dalių. Jomis taip pat reikia pasirūpinti ir artėjant žiemai, ir periodiškai visus metus. Tiek prieš pernešdami medinius lauko baldus į sandėlį, tiek prieš uždengdami juos kokybiškai uždangalais, sutepkite medvaržčius ar varžtus tepalu. Jei Jūsų baldai buvo kokybiški, tikėtina, kad ir sujungimai bus pagaminti iš nerūdijančio plieno. Vis dėlto, atsarga gėdos nedaro ir žiemai sujungimus būtina sutepti prieš tai juos gerai nusausinus.