Namai, kaip ir vidinis jų kiemas, turėtų būti mažytė tvirtovė ar šventovė, kur jų šeimininkai galėtų jaustis saugiai ir atsiriboję nuo likusio pasaulio, kada jiems to norisi. Tai gana sunku įgyvendinti šiais laikais, kai atstumai tarp privačių namų vis mažesni, o turėti didelius langus ir atviras erdves vis tiek norisi. Taigi, kaip mėgautis pokalbių privatumu ir apsisaugoti nuo praeivių ar įkyrių kaimynų žvilgsnių iš gretimo namo pirmo (o dažniau – antro) aukšto ?
Tvora yra paprasčiausias sprendimas. Jog neįsigytumėte priešų ir nepažeistumėte reikalavimų, pasidomėkite, kokio aukščio tvoros yra leidžiamos ir ar tikrai ją statote savo sklype. Suprantama, kad kiekvienas centimetras žemės yra vertas aukso vertės, bet geriau su kaimynais sugyventi draugiškai ir neturėti reikalų su valstybinėmis institucijomis. Jeigu pats esate ekstravertas ir su aplinkinių namų gyventojais palaikote gerus ryšius, tikriausiai galima rinktis ir žemesnę, ir ne tokią akliną tvorą.
Neretai į tvorą mažiausiai investuojame, manydami, kad geros kokybės tvorai nereikia. Vis dėlto, tvora irgi yra ne mažiau svarbi investicija nei išorinė ar vidinė namo apdaila. Tvora yra namų dalis, kuri nuolatos bus veikiama oro sąlygų – karščio, šalčio, lietaus. Būtent dėl šios priežasties ji turi būti sukalta iš tvirtos ir drėgmei atsparios medienos, jei tai yra ta medžiaga, kurią renkatės tvorai. Išpuvusi, išgriuvusi tvora – sugadins net ir prašmatniausią namų eksterjerą.
Jog tvora nebūtų monotoniška, išilgai tvoros galite prisodinti visus metus žaliuojančių krūmų ar medelių, o vasarą papuošti ją vazonais su gėlėmis. Jūsų tvora galėtų būti ir natūrali, tik iš augalų, bet tokiu atveju reikėtų nepamiršti, jog tvorai iš augalų reikės priežiūros ištisus metus; jeigu tai krūmai, juos reikia karpyti, o jeigu augalai, persodinti, laistyti, ravėti. Taip pat galite apsvarstyti ir skirtingo aukščio, t. y. „laiptuotą“ tvorą, aukščiausią tašką pasirenkant ten, kur tikėtina norėsis daugiau privatumo.