Kaip greitai padaryti lygius tarpus tarp lentų montuojant terasą?

Klausimas, kaip greitai padaryti lygius tarpus tarp lentų montuojant terasą arba net ir ne greitai, bet juos padaryti –  tikriausiai kankina ne vieną mėgstantį meistrauti pačiam. Kam apskritai šie tarptai reikalingi? Mediena turi tokią savybę, jog keičiantis oro temperatūrai ir drėgmei, lentos traukiasi arba plečiasi, tad šiam procesui joms reikia vietos. Kitu atveju, lentos lips viena ant kitos, deformuosis, nevyks ventiliacija, prastės terasos kokybė, ji tarnaus trumpiau.

Kokį ir kada rinktis vieną ar kitą atstumą? Rekomenduojama, jog tarp kiekvienos lentos būtų 5 – 10 mm tarpas. Tai priklauso nuo naudojamos medienos rūšies, lentų pločio ir lentų sausumo. Kuo lenta sausesnė, pvz. pagaminta iš termiškai apdorotos medienos, tuo mažiau ji „vaikšto“, tad tarp lentų pakanka minimalių tarpų. Tačiau bent minimalus atstumas vis dėlto reikalingas, nes tai leidžia medienai „kvėpuoti ir judėti“, bet taip, jog nekenkia bendrai terasos konstrukcijai. Beje, jeigu dalis lentų liečiasi su nejudančiu elementu, pavyzdžiui, siena, reikia palikti 10 mm tarpus.

Taigi, kaip gi tuos 5 – 10 mm tiksliai atmatuoti ir nesugaišti daug laiko? Protingas, bet paprastas ir ekologiškas (!) sprendimas – specialūs terasos lentų profiliai, pagaminti iš  perdirbamo polipropileno ir turintys specialią „matavimo“ funkciją. Tokiuose profiliuose yra specialus atstumo matuoklis, kuris leidžia greitai nustatyti lygius tarpus tarp terasos lentų ir būtent tokius, kokių Jums reikia. Jį, po terasos lentų sumontavimo (susukimo), lengva pašalinti – tereikia ištraukti. Siūlome pasižiūrėti filmuką, kuriame parodytas visas šis procesas.

Beje, šis vandeniui atsparus ir stabilus profilis sudaro 5 mm tarpą tarp terasos lentų ir gulekšnių, tad tai užtikrina dar geresnę terasos ventiliaciją ir saugo nuo vandens pertekliaus. Tiesa, šių profilių papildomai tvirtinti nereikia, juos paprasčiausiai padedame ant gulekšnių ir priveržiame medsraigčiu, prisukdami terasos lentą. Terasos montavimas naudojant tokius profilius – paprastas ir greitas, bet, svarbiausia, gerokai prailginantis terasos gyvavimo laiką.