Didžiausia žala, kurią medienai daro bakterijos ir grybai – tai puvimo arba pelėjimo procesų skatinimas. Pirmuoju atveju mediena praranda savo estetinę išvaizdą, antruoju (kai įsiveisia pelėsinis-mėlynasis grybas) – dar ir kenkiama sveikatai. Na, ir abiem atvejais yra sutrumpinamas produkto vartojimo laikas. Kadangi šių grybų sporos į medieną patenka per paviršiuje esančius įtrūkius ir plyšius, norint, kad šie grybai nesupūdytų Jūsų gyvenamojo namo, vasarnamio, terasos, pirties, būtina pasirūpinti profesionalia medienos priežiūra: impregnuoti, dažyti, statant namą numatyti, jog visa konstrukcija būtų palanki vedinimuisi.
Tačiau net ir tai padarius, nėra 100 proc. garantijos, kad impregnatorius padarė savo darbą tinkamai, o statybininkai viską atliko pagal griežčiausias instrukcijas. Užtenka 20% medienos drėgnumo ir aukštesnės kaip 22 °C temperatūros ir prasidės tikras grybų karas. Arba yra daug paprastesnis būdas – jau perkant rinktis termiškai apdorotą medieną ir pamiršti visus rūpesčius. Esmė tame, kad terminio apdorojimo proceso metu yra gana stipriai padidinamas medienos atsparumas puvimui ir pelėjimui. Kaip tai pavyksta? Aukšta temperatūra sunaikina maistines medžiagas, kuriomis maitinasi bakterijos. Šios maistingosios medžiagos – tai hemiceliuliozė (cukraus dariniai), kuri tiesiog yra suskaidoma.
Verta pridurti, kad termiškai apdorota mediena ne tik ilgaamžiškesnė ir ekologiškesnė, bet ir saugesnė ta prasme, kad ji higieniškesnė ir sterilesnė. Atminkite, kad gana dažnai impregnuojant medieną yra naudojamos pramoninės cheminės medžiagos, kenkiančios ir žmogui, ir gamtai. Kitas būdas – apdoroti antiseptiku kol kas yra laikomas nekenksmingu, bet kam rizikuoti savo sveikata, jeigu yra patikrintų ir sertifikuotų sprendimų? KOMO kokybės sertifikatas, kurį turi visi „Lunawood“ medienos gaminiai, rodo, kad ši mediena tarnaus 30 ir daugiau metų. Šios kompanijos mediena taip pat turi BRE sertifikatą, kuris išduodamas tik gaminiams, kurie atsparūs pelėsiams.
Ant termomedienos, jeigu ji naudojama prie langų ir durų, gali kartais atsirasti pelėsis, bet tai neturi nieko bendra su medienos kokybe. Tai tik paviršinis pelėsis, kuris minta ne mediena, nes, kaip minėjome, termo medienoje po terminio apdorojimo jokių maistinių medžiagų nebelieka. Toks pelėsis maitinasi ore sklandančiomis dalelėmis ir gali būti lengvai panaikintas, kadangi jis nusėda tik ant paviršiaus ir nepažeidžia medienos struktūros (kas nutinka, jei medienoje apsigyvena tikri grybai ir bakterijos). Šis paviršinis pelėsis yra visai nepavojingas, nes jis lengvai pašalinamas specialiomis priemonėmis.