Klijuoti ir kalibruoti termo medienos tašai

Tęsdami termo medienos tašų temą, šį kartą kalbame apie ypatingos kokybės klijuotus (ne vientiso tašo) ir kalibruotus termo medienos tašus, kurie gali būti naudojami  visose statybos ir konstrukcijų srityse kaip sijos apkrovą laikančioms sienų, atramų konstrukcijoms, kaip gegnės stogo dangai laikyti, balkiai ir t. t. Savo tvirtumu klijuoto masyvo tašai visiškai lenkia paprastai išdžiovintą medieną. Kuo?

Suomijoje veikianti įmonė, kuri klijuoja termo medienos tašus ir iš šių tašų gamina rastinius namus, yra vieninteliai pasaulyje klijuotų medinių tašų iš termo medienos gamintojai, sertifikuoti ir atestuoti Japonijos statybų inspekcijos. Šis sertifikatas patvirtina, jog gaminiai gali išlaikyti stipresnį nei 10 balų žemės drebėjimą. Tai yra labai aukštas rodiklis, nes nedaug medienos gaminių gali tai iš viso atlaikyti!

Jeigu svajojate apie visiškai ekologiškus namus, būkite tikri, kad mes prekiaujame pušies mediena, kuri pjauta iš PEFC™ sertifikuoto miško ir turi KOMO kokybės sertifikatą. Tai reiškia, kad ji atitinka visus ekologiškumo kriterijus. Be to, terminis medienos modifikavimas yra švarus ir ekologiškas procesas, kuriame yra naudojami tik aukšta temperatūra ir garai, o tai leidžia užtikrinti, jog galutinis gaminys bus visiškai natūralus ir be jokių chemikalų.

Priklausomai nuo to, koks apdorojimo karščiu metodas buvo naudojamas, klijuoto tašo spalva gali gautis nuo šviesiai rudų iki tamsių spalvos tonų. Pagrindiniai (standartiniai) tašų matmenys mm: 88×88. Galimas lentų ilgis nuo 3000 iki 5000 mm. Šie klijuoti tašai priklauso Thermo D – 2 atsparumo klasei, kuri reiškia, kad buvo įvertintas medienos atsparumas pelėsiams (gautas BRE-sertifikatas) ir prognozuojama, kad mediena ištarnaus daugiau nei 30 metų.

Kaip ir įprasti termo medienos tašai, taip ir klijuoto masyvo tašai yra A arba AB kategorijos. Esminiai skirtumai tarp klasių yra vizualiniai ir estetiniai defektai. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad termo medienoje visiškai nėra išpuvusių darinių (šakelių, gumbų ir t. t.), o galimi defektai (kurie pasireiškia AB; B; klasėse) tėra išdegusios, iškritusios šakelės, įtrūkusios lentos ir t. t. Jei yra galimybės, jos paprasčiausiai išpjaustomos, o lentos su mažesniais defektais gali būti kuo puikiausiai panaudojamos projekte.

Kokybė neretai daro įtaką kainai, todėl suprantama, kad klijuoto masyvo termo medienos tašai yra brangesni už termo medienos tašus ir paprastą medieną. Vis dėlto, mūsų nuomone, kokybė turėtų būti pirmoje vietoje, o kaina keičiasi ir, ne sezono, o kartais ir sezono metu galima nusipirkti išskirtinės kokybės klijuoto masyvo termo medienos tašų su ypatinga nuolaida. Patraukliausias kainas visuomet galite rasti puslapyje http://spas.lt/