Kokia mediena tinkamiausia šildomoms grindims?

Nežinome, ką manote Jūs, bet mes jau kuris laikas galvojame apie šildomų grindų privalumus.  Anksčiau buvome kiek skeptiškesni, atrodė, kad šildomos grindys – tik tiems, kurie neužsigrūdinę ir neatsparūs lietuviškiems orams. Juokas juokais, bet ar dėl to, kad artėja antroji metų pusė, kuri atsineš darganas ir šaltį, ar todėl, kad su metais norisi vis daugiau jaukumo, patogumo ir komforto,  nusprendėme, kad turėti šildomas grindis – jokia nuodėmė. Kadangi medis yra vertingiausia ir natūraliausia apdailos medžiaga mūsų akimis, pažiūrėkime, kuri mediena yra tinkamiausia tokioms grindims.

Šildomų grindų specifika lemia, kad šioms grindims rekomenduojama rinktis tik stabilią medieną. Atminkite, kad kas kartą pajungus šilumą, keisis visų grindų temperatūra, o mes visi gerai žinome, kaip mediena nemėgsta temperatūrų svyravimų ir drėgmės. Netinkamas pasirinkimas – ir dėl nuolatinio medienos masyvo lentų traukimosi bei plėtimosi, grindys ilgainiui tiesiog ims ir susibanguos. Jog taip nenutiktų siūlome vengti tokių nestabilių medienos rūšių kaip klevas, bukas, ipė.

Norint turėti tikrai kokybiškas šildomas grindis verčiau rinktis stabilias medienos rūšis. Norėtume sakyti tokias, kaip ąžuolas arba egzotinę tauari, hevea medieną, bet mes žinome, kokia žala yra daroma gamtai kertant šiuos taurius medžius. Tai visai nebūtina, jei žinote gamintoją ar pardavėją, kuris tiekia termo medienos masyvo lentas. Termiškai apdorota mediena yra ta mediena, kuri visiškai atspari temperatūros ir drėgmės svyravimams.

Žinoma, šildomos grindys, jų kokybė priklauso ne tik nuo pačios medienos. Net ir pačios tvirčiausios pasaulyje medienos lentos gali imti kilnotis, jei šildymo sistemos įrengimo „specialistai“ nelygiai išklos pagrindą, o šildymo elementai bus ne vienodame lygyje. Grindys paprastai yra klojamos ne vieneriems metams, todėl čia geriau netaupyti ir investuoti daugiau tiek į medžiagas, tiek renkantis patikimus darbininkus.  Juk šildomos grindys ir yra apie tai – patogumą, komfortą. O jei pasirinksite vidaus masyvo grindis iš termiškai apdoroto Kanados uosio, jos dar ir spindės prabanga bei elegancija.