Medinės paletės. Kur pritaikyti? (nuotraukų albumas)

Šį kartą mūsų akiratyje – paletės. Kokią temą betyrinėtume, visur ir visada prieš akis iškyla koks nors sprendimas, kaip jas galima panaudoti. Kalbant apie žodžio paletės reikšmę, be to, kad ji nusako medines paletes, kurios naudojamos kroviniams gabenti, yra kita reikšmė -tapytojų lentelė dažams, spalvų derinys, taip pat išraiškos priemonių visuma. Pastaroji reikšmė taip pat labai tinka apibūdinti panaudotoms medinėms paletėms, kurios gali būti puiki medžiaga beveik bet kam – lentynai, lovai, sofai, tvorai ir t. t.

Ar žinojote, kad paletės būna ne tik medinės, bet ir plastikinės, metalinės,  popierinės ar net iš perdirbtų medžiagų? Populiariausios antriniam panaudojimui yra medinės paletės. Didžiausias šių palečių privalumas, jog jos turi labai parankią struktūrą, todėl, ką ir ką bedarant, jų nereikia ardyti, perkalti. Svarbiausia – kaip jas sudėlioti, sutvirtinti ar primontuoti. Vartotojams jos taip patrauklios tuo, kad yra pagamintos iš natūralaus medžio. Taigi, kaip senos ir nereikalingos paletės gali būti pritaikytos Jūsų namuose?

Medinės paletės gali būti naudojamos tiek patalpose, tiek lauke. Tai gali vidaus (kabyklos, lentynos, televizoriaus staliukai, batų dėžės, lovos, sofos, pertvaros, kėdės, stalai, šiaip jaukūs kampeliai sėdėjimui, net laiptai) ir lauko baldai (ant jų patogu sukabinti sodo įrankius, sustatyti dviračius, įrengti suoliukus, panaudoti augalų sodinimui). Paletės taipogi praverčia sporte ir žaidimuose, kaip pavyzdžiui, kliūtys arba barikados. Iš palečių galima įrengti ir pavėsines, tvoras, kai kas sugeba pasistatyti ir namą. Paprastai geros kokybės paletės būna impregnuotos saugiomis priemonėmis, kurios prailgina palečių naudojimą laiką ir paverčia atspariomis drėgmei.

Deja, medinės paletės turi ne tik privalumų, bet ir minusų. Prieš naudojant jas reikėtų pasidomėti, ar gaminant, impregnuojant medieną nebuvo naudojamos cheminės medžiagos. Taip pat aktualu sužinoti, kas buvo ant jų transportuojama. Visada yra tikimybė, kad ant jų galėjo išsilieti gabentos toksinės, sveikatai pavojingos medžiagos. Taigi, nors sakoma, kad dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, kai tai susiję su sveikata, šią patarlę reikėtų apeiti.