Naujiena – plaukiojanti pirtis iš termo medienos

Viename paskutiniųjų savo straipsnių pristatėme Jums pirčių įvairovę ir užsiminėme apie Lietuvoje vis labiau populiarėjančias  japoniškas pirtis, vadinamuosius kubilus. Šis išradimas-sumanymas tikra atgaiva tiems, kurie mėgsta būti gryname ore nepaisant to, kiek rodo termometras.  Bet idealiausia pramogauti ar ilsėtis tokioje pirtyje, kai žiema ir spaudžia lengvas šaltukas. Na, o šį kartą pristatome dar išmanesnį sprendimą – plaukiojantį kubilą.

Pabandykite įsivaizduoti – jūs ir dar šeši ar aštuoni žmonės sėdite šiltame vandenyje (2000 litrų vandens iki 38 laipsnių temperatūros įkaista per kelias valandas), o kubilas plukdo Jus po ežerą gamtoje arba kanalą, jei Jums prie širdies labiau miestas ir Jūsų netrikdo pavyduolių žvilgsniai. Išbandžiusieji tvirtina, kad šis plaukiojantis kubilas yra stabilus, saugus ir tai tikrai maloni atrakcija praskaidrinanti žiemos arba bet kurio kito metų laiko vakarus! Pavyzdžiui, naujametinį, jeigu vanduo neužšąla.

Iš techninės pusės šis plaukiojantis kubilas ypatingas tuo, kad vandenį šildanti dalis – nerūdijančio plieno šildytuvas – yra nematomas, t. y. visas kaitinimo procesas vyksta toje kubilo dalyje, kuri po vandeniu. Svarbu tai, kad visos vandenį kaitinančios detalės yra visiškai saugios – nusideginti neįmanoma, nes šildytuvas sukurtas taip, kad ir kaitinimo metu jis yra vėsinamos šaltu vandeniu.

Kaip matyti iš paveikslėlių, tai, kad tai pirtis, išduoda tik kaminas. Beje, jei nėra nuotaikos kaitintis vandenyje, toks kubilas gali būti naudojamas tiesiog kaip valtis. Kubilą paprastai plukdo įmontuotas elektros variklis arba galima pasirinkti pakabinamą benzininį motorlaivių variklį. Priklausomai nuo variklio (elektroninis ar benzininis), toks laivas-kubilas gali plaukioti nuo 2,5 iki 8 valandų.

Pagrindinė medžiaga iš kurios valtis pagaminta – termo mediena ir stiklo pluoštu sustiprintas poliesteris. (vietoj termo medienos taip pat gali būti naudojamas medžio plastiko kompozitas). Termo mediena šiam vandenyje esančiam laivui-kubilui parinkta neatsitiktinai. Būtent termo mediena pasižymi tomis savybėmis, kurios būtinos tokiam produktui. Karščiu apdorota mediena mažiau absorbuoja vandenį, yra lengvesnė, atspari puvimui ir oro sąlygoms, nesideformuoja ir neskyla.