Galbūt sunku patikėti, tačiau medienos mada, kaip ir drabužių mada, taip pat egzistuoja. Tik pastebime vienokią ar kitokią tendenciją (parodoje arba tarp kaimynų) ir, jei tik leidžia piniginė, imame kopijuoti ar lygiuotis. Pasirodo, jog su mados sekimu susiję gana įdomūs psichologiniai dalykai. Panašu, kad žengdamas koja kojon su naujausiomis namų apdailos, interjero, eksterjero, galiausiai drabužių, maisto madomis, žmogus jaučiasi labiau priklausantis sociumui, esantis toks kaip visi, o tai suteikia didesnį saugumo, bendrumo jausmą. Be to, žmogus (o ypač vyras, jei kalbėtume apie namą) taip demonstruoja savo statusą ir finansines galimybes. Kita vertus, būdamas madingu, žmogus nori išsiskirti, būti unikalus, kitoks, pastebėtas.
Tačiau namas – tai ne kelnės ir ne suknelė, todėl renkantis medžiagas reikėtų vadovautis racionalumu, t. y. pasidomėjus naujovėmis, gerai įvertinti ar tai nėra vienadienė užgaida. Noras atsinaujinti, atsišviežinti – labai suprantamas, bet tam nebūtina aklai pasiduoti naujausiems vėjams. Iš jų galite pasiimti vieną ar kitą detalę, tačiau pats pagrindas, pavyzdžiui, mediena, kuria apdailinsite namą, tegul būna renkamasi pagal kitus kriterijus: kokybę, ilgaamžiškumą, tinkamumą tai klimato juostai, kurioje gyvenate.
Neretai mados spąstų neįžvelgia jauni žmonės, kurie vaikosi visko, kas iš vakarų ir renkasi „egzotines“ medžiagas iš tropikų medienos, kurios nei natūraliomis, nei „dirbtinėmis“ sąlygomis niekuomet nėra mačiusios žemos temperatūros ir didelio santykinio drėgnumo. Tuo tarpu Lietuvoje žiemą gali būti +5 laipsniai ir santykinai didelis drėgnumas dieną ir -30 laipsnių naktį. Kas tuomet nutinka su „egzotine“ tropikų mediena? Dieną ji lyg sugeriamasis popierius absorbuoja drėgmę į save, o naktį, esant labai žemai temperatūrai, ši drėgmė užšąla. Pasekmės nemalonios – mediena pradeda deformuotis, kartu nukenčia ir tvirtinimo elementai (ypač, jei buvo panaudoti pigesni).
Taigi, mūsų klimatinei juostai ir lauko sąlygomis tropikų mediena nelabai tinkama. Todėl ir rekomenduojama ją naudoti tik vakarų Europoje, kur klimatas yra daug minkštesnis ir švelnesnis. Kokie galėtų būti sprendimai? Vienas jų – naudoti vietinės medienos rūšis, pavyzdžiui, medieną atsivežtą iš Rusijos (t. y. šiaurinę eglę, pušį, maumedį ir kedrą) ir alternatyvą „egzotinei“ tropikų medienai – termo medieną.
Kaip matome, mada gali baigtis ir nuostoliais. Pirmiausia – žmogui, nes reikės keisti medieną (kiek sugaišta laiko ir kiek tai kainuos pinigų!), o antra ir ne mažiau svarbu – gamtai. Vis dėlto medžiui užaugti reikia labai daug laiko (ypač tropikų) ir čia, kad ir labai norėdami, jokiais technologiniais sprendimai šio proceso nepaspartinsime. Na, o jei vis negalite be mados ir norite būti visų pastebimas, bet ne vieną sykį, o kas kartą, kai tik kas nors užsuka į Jūsų namus – rinkitės skandinavišką stilių, kuriame dera ir inovacijos, ir medžiagų praktiškumas, ilgaamžiškumas.