Pirtis – išmani gamtos dovana žmogui

Įtemptas darbas, buitis namie, niūrus oras už lango… Įsivaizduojame, kad savaitei einant į pabaigą svajote svajojate apie poilsį ir dėmesį sau. Kaip save palepinus? Galima įvairiai, pavyzdžiui, moterys dažniau renkasi pasivaikščiojimą po parduotuves, nueina į grožio  saloną, susitinka paplepėti su draugėmis. Vyrai – būna visaip, tikriausiai pasitaiko ir tingesnių, ir aktyvesnių savaitgalių.  Viskas priklauso nuo pomėgių ir gyvenimo būdo. Bet tikriausiai yra vienas dalykas, kuris patinka visiems nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar pasaulėžiūros. Tai… poilsis pirtyje.

Pirtis atlieka tiek daug funkcijų, jog ją drąsiai galime laikyti „išmaniu“ sprendimu, kuris buvo sugalvotas dar prieš atsirandant įvairiausioms technologijoms. Ir, beje, ekologišku, nes nesvarbu, kaip šildote pirtį – elektra, infraraudonaisiais spinduliais ar malkomis, tai taupūs ir gamtai nekenkiantys būdai. Be to, pirtys dažniausiai surenkamos iš atsinaujinančio šaltinio – medžio. Šiuo metu rinkoje yra pasirodę plastikinių pirčių (kubilų), tačiau vargu ar jos ir pirtys išklotos plytelėmis gali konkuruoti su natūraliomis medžiagomis, kilusiomis iš saulės ir žemės harmonijos.

Medinės pirtys dažniausiai gaminamos iš raudonmedžio, pušies, maumedžio, ąžuolo, tačiau nepakeičiamas lyderis dėl savo savybių šioje srityje yra Vakarietiškas raudonasis kedras arba Raudonasis Kanados Kedras. Dėl savo legendinio ilgaamžiskumo Vakarietiškas raudonasis kedras yra vadinamas „gyvenimo medžiu“. Kedras, turintis  ilgą, tiesią ir grūdėtą struktūrą, nesiriečia, nesitraukia, neišsikraipo ir nenusėda, tad jis pati tinkamiausias gaminti produkcijai, kuri naudojama lauke. Be to, Vakarietiškas raudonasis kedras yra ir geriausias šilumos izoliatorius.

Tikriausiai nereikia sakyti, kuo pirtis naudinga žmogui. Visi ne tik žinome, bet ir galime patvirtinti, kad pirtis ramina ir atpalaiduoja pavargusius raumenis, palengvina protinį nuovargį, mažina įtampą ir stresą, gerina širdies veiklą, kraujo apytaką, greitina medžiagų apykaitą, gijimą, lengvina skausmus, taip pat didina organizmo atsparumą ligoms ir natūraliai šalina kenksmingas medžiagas. Galime teigti, kad pirtis tai asmeninis gydytojas, treneris ir psichologas viename. Todėl turėti ją šalia namo, vasarnamio ar sodybos – tai puiki ilgalaikė investicija į savo fizinę ir dvasinę savijautą.