Termiškai apdorota mediena – besirūpinantiems savo sveikata

Žinia, kad ekologiškas gyvenimo būdas šiuo metu vis labiau populiarėja ir tai vyksta dėl įvairių priežasčių. Viena jų, jog ekologiški produktai yra natūralesni ir sveikesni, nes juos auginant, gaminant – nenaudojamos žmogui ir aplinkai kenksmingos medžiagos. Ar ir mediena gali būti vertinama šiuo aspektu? Juk galėtumėme sakyti, kad medis ir taip natūralus. Vis dėlto, siekiant, jog jie greičiau ataugtų ir vėl taptų žaliava, neretai yra naudojamos cheminės trąšos, o patys medelynai įkuriami nežiūrint vietovės ekologiškumo.

Terasa ir fasado apdaila iš termiškai apdoroto uosio

Taigi, nepaisant to, kad medis yra natūrali, žmogui artima ir tradicinė amžių amžius naudota medžiaga ir naudodami jį galime sumažinti kitų namų statyboje ir apdailoje naudojamų kenksmingų medžiagų gamybą ir vartojimą, šalia viso to būtina domėtis iš kur mediena atvežama ir kaip miškas buvo auginamas. Pavyzdžiui, ženklelis PEFC™ galėtų pasufleruoti, kad mediena pjaunama  sertifikuotuose miškuose. Tai rodo, kad miškų tvarkymas atitinka nustatytus tvaraus ir daugiatikslio ūkininkavimo miškuose kriterijus, jog juose išsaugota gamtos įvairovė.

Ekologiška ir natūrali Lunawood termo mediena

Tyrimai rodo, kad dauguma namų apdailoje naudojamų medžiagų turi sveikatai pavojingų cheminių medžiagų, kurios sukelia įvairius skausmus, alergijas, o juk namie žmogus praleidžia daugiausiai laiko. Matyt neatsitiktinai žmonės dairosi alternatyvų. Šalia ekologiškai užaugintos medienos teigiamu poveikiu sveikatai, pasižymi ir kitos Lietuvoje šiuo metu populiarios namų statybai ir apdailai ekologiškos medžiagos – molio plytos, šiaudai, kanapių pluoštas, ryžių lukštai,  medžio drožlės, medžio plastiko kompozitas.

Lauko baldų komplektas iš ekologiškos termiškai apdorotos medienos

Kalbant apie medieną be visa ko būtina pasidomėti ir jos apdorojimo procesu. Pats ekologiškiausias ir žmogui sveikatai geriausias būdas – medieną apdoroti termiškai. Šio procesu naudojama tik aukšta temperatūra, kuri iš medienos išgarina vandenį. Jokie žalingi cheminiai priedai procese nenaudojami. Be to, šis apdorojimas karščiu leidžia pakeisti medienos savybes: pailgėja jos naudojimo terminas, ji tampa patvaresne, nebereaguoja į temperatūros pokyčius, tačiau išlaiko savo natūralumą ir jaukumą.