Tvoros iš antrinių žaliavų

Praėjusį mėnesį žadėjome Jums, kad parašysime apie tvoras, kurioms būtų galima panaudoti medžiagas dar kartą. Beieškodami informacijos apie galimybę tvoras padaryti iš antrinių žaliavų, atradome ne tik įvairiausių sprendimų, bet ir buvome priblokšti neišsenkančio  žmonių kūrybiškumo ir išmonės. Atrodo, kad nėra daikto, medžiagos iš kurios negalėtumei tvoros padaryti. Taigi, dalinamės idėjomis ir siūlome, jei ne patiems pasidaryti, tai bent pasmalsauti.

Tikriausiai kiekvienas turintis daržą ar ūkį turi priklaupęs nebereikalingų padargų ir greičiausiai jie guli rūdydami sandėliuke. Štai žemiau pavyzdys, kaip galima panaudoti šakes, kastuvus, kitas įvairiausių prietaisų dalis. Atrodo originaliai ir žaismingai.

Vieną didžiausių įspūdžių paliko tvoros iš butelių. Gražiausiai atrodo padaryta iš spalvotų vyno ar kitų gėrimų butelių.  Kiek paprasčiau žiūrisi konstrukcija iš permatomų plastikinių butelių, bet užtat neuždengia šviesos.


Tvorai gali būti panaudojami ir savo laiką atitarnavę dviračiai ar jų dalys. Juos galima nudažyti arba palikti natūraliai rūdyti.

Šiltuose kraštuose, prie jūrų, yra populiarus banglenčių sportas. Jos irgi nėra amžinos, tad anksčiau ar vėliau susidėvi.  Jas kuo puikiausiai galima panaudoti aukštai tvorai. Beje, pastaruoju ima populiarėti ir SUP (angl. stand up padling board) bangletės, kuriomis galima plaukioti ir miesto upėse.

Viena dažniausiai perdirbimui naudojamų medžiagų – paletės. Iš jų galima pasidaryti lentynas, stalus, kėdes, lovas, o išardžius arba paliekant visą konstrukciją galima panaudoti ir tvorai.

Antrinių žaliavų supirkėjai  skundžiasi, kad šių žaliavų tiek daug, kas nespėja rinkti, rūšiuoti ir perdirbti. Siūlome protingą sprendimą – daiktus ir medžiagas prikelti antram gyvenimui net neperdirbus jų. Beje, ar žinojote, kad Lietuvoje į sąvartynus kasmet patenka apie 5 mln. tonų įvairių atliekų ir kad norėdami išsaugoti savo planetą, privalome rūšiuoti atliekas. Atminkite, kad popierius gamtoje suyra per 2 metus, konservų  dėžutės ir skardinės per  90 metų, plastiko pakuotės (tetrapakai ir maišeliai) per 80 – 200 metų, o stiklas – net per 900 metų.