Vidinių sienų apdaila iš aplinkai draugiškų plokščių

Ekologiškas namas – tai ne tik energiją, vandenį, šilumą taupantis namas, bet kurio tiek išorinei, tiek vidinei namo apdailai buvo naudotos gamtai ir žmogui draugiškos medžiagos. Apie tai, kokie sprendimai yra ekologiški išorinėje namo apdailoje, kalbame daug, tačiau nuošalyje liko tai, o ką gi vis dėlto darome, jog „sveikos“ būtų ir vidinės namo sienos. Taigi, šį kartą savo straipsnį skiriame joms ir pristatome vieną įdomiausių inovacijų – iš medžio pagamintas plokštes/diskus.

Štai taip spalvingai ir žaismingai gali atrodyti jūsų namai. Savo šešiakampe forma šie medžio diskai primena bičių korius. Jie ypatingi ir tuo, kad jais galima apdėti visą ar dalį sienos – priklauso nuo norų ir meninio/praktinio sprendimo. Šiuos iš pirmo žvilgsnio paprastus medžio diskus iš medžio atliekų gamina gamykla Švedijoje, kurioje labai gilios ekologiškumo tradicijos.

Technologija iš tiesų labai paprasta – iš  medžio drožlių, skiedrų, cemento ir vandens pagaminta masė yra išpilama į formas ir paliekama džiūti. Nors gamintojai nesako, kodėl pasirinkta būtent tokia forma, panašu, jog ji tinkamiausia dekoravimui. Šios plokštės be išskirtinio dizaino (atrodo originaliai, moderniai), turi daugiau privalumų. Pirma, jos yra nepralaidžios drėgmei, antra, puikiai sugeria garsą. Jos puikiai tinka tiek privačioms (ypač tiems žmonėms, kurie gyvena daugiabučiuose ir tiesiog mėgsta garsiai klausytis muzikos), tiek viešoms  erdvėms (studijoms, kavinėms, įmonių patalpoms).

Beje, ką dar būtina paminėti – šie diskai gali būti įvairiausių spalvų, todėl jei norite atgaivinti, pakeisti interjerą, švedų siūlomas išradimas yra kaip tik tai, kas galėtų jums tikti. Jūsų patogumui, jūs netgi galite patys pasidaryti projektą. Produkto svetainėje pateikiama programa, kurioje galite suvesti savo dekoruojamą plotą, pasirinkti kokių spalvų norite ir kaip jas ketinate išdėstyti, o programa pati paskaičius kiek kokių spalvų diskų jums reikia. Beje, šiais diskais galite dekoruoti tiek sienas, tiek lubas.

Parengta pagal http://www.traullitdekor.se/