Jog nereikėtų šienauti terasos

Vejos ar tiesiog žaliojo ploto apie namus priežiūra – nemenkas rūpestis. Atrodo, jog tik vakar nupjovei, o šiandien vėl žolė viršun stiebiasi. Žinoma, yra įvairių nuomonių – kiti leidžia žolei augti natūraliai, bent jau tiek, kol kelių nesiekia. Čia jau skonio dalykas ir pomėgio reikalas. Kas kita – jei žaliuoti pradeda terasa. Tokia terasa nei atrodo patraukliai (nebent jums patinka laukinis stilius), nei prisideda prie jos ilgaamžiškumo (jeigu žolė nepažeidžia terasos konstrukcijos, tai to negalime pasakyti apie medelius, kurie kažkaip įsigudrina imti augti kaip tik po terasa). Tai ko gi reikia imtis, jog nereikėtų kas porą dienų šienauti ne tik vejos, bet ir terasos?

Nesinori nuvilti, bet apie tai reikėtų pamąstyti dar prieš įrenginėjant terasą, t.y. jei terasos pagrindas ne cementas ar kitas kietas paviršius, o žemė – ją būtina uždengti specialia plėvele. Ši plėvelė, paprastai vadinama geotekstilės plėvele, yra būtina bet kurios terasos konstrukcijos sudedamoji dalis.  Būtent ji  padeda išvengti medienos sąlyčio su pagrindu (gruntu). Taigi, kai montuojame terasą, pirmiausia turime patiesti atitinkamo pločio plėvelę ir tik tada ant jos statyti atramines kojas, tvirtinti lages ir terasos lentas.

Ši protinga medžiaga – geotekstilės plėvelė – apsaugo nuo dviejų dalykų: drėgmės kaupimosi  ir žolės augimo. Svarbu tai, kad plėvelė yra pralaidi, vadinasi, kai lyja lietus arba jūs ką nors išliejate, vanduo perbėga kiaurai ir susigeria į žemę, nelikdamas telkšoti ant plėvelės paviršiaus. Na, o pati lengvai patiesiama ir reguliuojama plėvelė yra atspari karščiui, šalčiui, UV spinduliams, todėl galite ją naudoti ir karštuosiuose kraštuose, ir ten, kur spaudžia šaltukas. Plačiau apie šios medžiagos privalumus rasite paspaudę nuorodą čia.

Beje, kaip ir renkantis bet kurią medžiagą, produktą – jei tik yra galimybė, pasidomėkite jos ekologiškumu. Nors ir sintetinės, bet šios plėvelės, gaminamos naudojant specialią technologiją, gali būti vėliau perdirbamos. Beje, šios plėvelės gali būti pritaikomos ir plačiau – sode, darže (jei patiesiate tarpuvagiuose, nereikia ravėti piktžolių), kieme (jei patiesiate būsimų takelių vietose, ten neauga žolė). Tad jei montuojant terasą šiek tiek geotekstilės plėvelės atliks – kuo puikiausiai rasite, kur dar ją panaudoti.