100 idėjų, kaip sutaupyti

Dauguma mūsų buityje ir kasdienoje taupome –  vandenį, elektrą, kurą ir darome tai dėl  įvairių priežasčių. Vieni todėl, kad mums rūpi žemės ištekliai ir mūsų vaikų ateitis, kiti, kad tai tikrai padeda sumažinti išlaidas, dar kiti – jog gyvenimas „žaliai“ yra madingas ir pelnantis kitų pagarbą mums. Taigi, visai nesvarbu, kas skatina Jus taupyti, tai vienaip ar kitaip veda vieno rezultato – bendro visos planetos gerbūvio – link.

Šiandien dalinamės su Jumis, kaip betaupant aplenkti ir savo paties lūkesčius.  Aptarsime dar keletą būdų, kaip tai padaryti, o likusius galite rasti svetainėje http://www.100ideashouse.com/. Patogus „žemėlapis“ , kuriame pavaizduota virtuvė, vonia, svečių kambarys ir kiemas,  gali būti puikus atskaitos taškas pasitikrinti, ką jau darote dabar ir ką be didelių pastangų galite dar papildomai atlikti.

Pradėkime nuo svečių kambario ir apskritai svarbiausio namų elemento  – sienų. Namas pats taupys, jei jo sienos bus tinkamai izoliuotos, tad rinkdamiesi apdailos ir statybos medžiagas įvertinkite, kaip jos išsaugo namuose šilumą. Kalbant apie ją, galime pareiti prie to, ką dėvite. Paprastas patarimas, kuris padeda mažinti globalinio atšilimo grėsmę  – vilkėti šiltesnius drabužius namuose ir sumažinti radiatoriaus darbą.

Virtuvė ir vonia dar viena puiki vieta sutaupyti.Vienas iš didžiausių išteklių, kurio esame linkę netausoti  – vanduo, todėl plaukime indus ir skalbkime drabužius  tik tada, kai indaplovė ir skalbimo mašina pilna ir kartas nuo kartą išvalykime nuo kalkių. Taip pat  – kur tik įmanoma, panaudokime daiktus kelis kartus, ypač tai aktualu kalbant apie pakuotes ir maišelius. Jų, pavyzdžiui, sunaudosite mažiau, jeigu gaminsitės patys ir nepirksite pakuotėse pateikiamo pusiau paruošto maisto.

Kieme daugiausiai sutaupysite, jei vietoj automobilio rinksitės viešąjį transportą, o dar geriau  – dviratį. Taip pat čia yra puiki vieta kaupti lietaus vandenį, kompostuoti tai, kas tam tinkama, jeigu tik yra galimybių  – įsigyti vėjo jėgainę savo namams arba bendruomenei. Taip pat tai vieta, kur galite rūšiuoti. Jeigu turite žalią plotelį  –  auginkite  savo daržoves,  o jeigu pirmenybę vis dėlto teikiate vejai  – vietoj žoliapjovės įsigykite ožką.

O pabaigai keltas smagesnių patarimų. Vienas jų yra susijęs su gyvūnais   – tiesiog pirkite mažesnius, kurie valgo mažiau ir kuriems reikia panaudoti mažiau elektros. Kur kas mažiau jos išeikvosite, jei leisite sau būti romantiškam, t. y. kiekvieną kartą išjungsite šviesą, kai išeinate iš kambario arba naudosite tik „vietines“ lempas. Betgi pats šauniausias pasiūlymas – gyvenkite ne vienas/ne viena, tuomet tikrai sutaupysite dvigubai. Tiesa, jeigu taupysite!

Parengta pagal http://www.100ideashouse.com/.