Kaip išsaugoti švarų vandenį kaitinimosi kubiluose?

Spėjame, kad prasidėjęs šaltukas yra tikras malonumas tiems, kurie mėgsta kaitintis kubiluose žiemą. Tai puikus poilsis ir galimybė ištrūkti iš miesto. Tai ir vienas iš sveikiausių kūną bei mintis reabilituojančių būdų, tik su sąlyga, kad kaitinimo kubilas yra tinkamai prižiūrimas, ypač, jame esantis vanduo. Iš esmės yra du pagrindiniai valymo būdai. Tai saugūs cheminiai preparatai ir vandens filtravimas. Šie valymo turi būti derinami tarpusavyje ir atliekami pakaitomis. Atminkite, prieš įsigydami valymo priemones, pasidomėkite kam jos skirtos, nes tos, kurios naudojamos plastikiniams kubilams, gali netikti termiškai apdorotos, raudonojo kedro ir kitos medienos kubilams.

Cheminės priemonės

Taigi, norint mėgautis švariu kubilu, būtina reguliariai naudoti chemines priemones. Vienos jų švelnesnės ir yra skirtos kasdieniam kubilo vandens valymui, kitos – intensyvesnės, kai kubilas gerokai apsinešęs ir reikia „šoko“ procedūros. Paprastai vandens priežiūros priemonių rinkinį sudaro chloras, bromas arba aktyvus deguonis (lėtai tirpstančios tabletės ir greitai tirpstančios granulės), pH stabilizatorius (pH minus) algicidas ir flokuliantas. Šoko procedūrai naudojamas greitai tirpstantis chloras, bromas, aktyvus deguonis ar vandenilio peroksidas.

Be visų minėtų priemonių reikia pasirūpinti ir skaidriu kaitinimosi kubilo vandeniu.  Tam yra naudojami flokuliantai arba vandens skaidrintojai, kurie valo vandenį nuo teršalų ir kvapų, atspindi saulės ar kito šaltinio šviesą bei apsaugo jį nuo organinių medžiagų susidarymo. Taip pat reikėtų kartas nuo karto panaudoti nuo nuosėdų apsaugančias priemones, kurios padeda kovoti su kieto ar kalkėto vandens problemomis. Taigi, reguliarus skaidrinimo priemonių naudojimas palengvins jūsų darbą šepečiais, kai valysite vidines kubilo sieneles.

Filtrai kubilams

Vis dėlto, kaitinimosi kubilui ir geram vandens sistemos veikimui reikia šiek tiek daugiau nei vien cheminių priemonių. Būtina naudoti vandens filtravimo įrangą (smėlio arba kasetinius filtras kubilus), taip pat reguliariai plauti ir valyti filtrą. Kitaip net nėra prasmės gaišti laiko ir švaistyti pinigų cheminėms kubilo vandens priežiūros priemonėms, jei teršalai ir toliau plūs į vandenį iš nešvaraus filtro. Dar blogiau, jei iš viso nėra jokio filtro arba jis yra nenaudojamas. Taigi, nepamirškite, kad norint iš tiesų mėgautis kubilu, prieš tai reikia įsitikinti, kad jis valomas ir atsakingai prižiūrimas.