Šiluma terasoje arba balkone žiemą

Didiesiems šalčiams atlėgus ir pradėjus ilgėti dienoms, savaitgalio rytais ar popietėmis traukte traukia atokvėpio valandėlei su karštu gėrimu į terasą arba balkoną. Žinoma, žiema lieka žiema ir ilgėliau užsibūti atviru kaklu būtų rizikinga, o ir susisupus kaip svogūnui į penkis rūbų sluoksnius – irgi nei šioks, nei toks malonumas. Kaip terasą ar balkoną paversti jaukia ir šilta vieta be didelių kaštų?

Vienas iš variantų – įstiklinti balkoną arba terasą, bet tik pagalvokite, kas bus vasarą, kai oro temperatūra pakils iki 30 laipsnių. Jausmas bus lyg soliariume ar šiltnamyje ir tikriausiai jausitės bei atrodysite, kaip mielas keturkojis nuotraukoje  – nebent tikrai ketinate balkone arba terasoje ką nors auginti.

Kitas sprendimas – įrengti balkone ar terasoje židinį arba lengviau kilnojamą ir tikriausiai pigiau atsieisiančią krosnelę. Viena ar kita taip pat turėtumėte pasirinkti atsižvelgdami į erdves, nes židinys užims daugiau vietos nei krosnelė. Taip pat priklausomai nuo to, ką labiausiai mėgstate, galite rinktis ir kokiu kuru kūrensite. Šis variantas tikrai optimalus, tik reikėtų iš anksto pasirūpinti malkomis ar anglimis ir nusiteikti, kad jeigu tai bus židinys, reikės nemažai dėmesio skirti jo priežiūrai. Kita vertus, Jūsų vietoje, mes židinį montuotumėme dažniau naudojamose namo erdvėse, pavyzdžiui, miegamajame.

Mažiau laiko reikalaujantis,  patogesnis ir pigesnis sprendimas – šildytis infraraudonųjų spindulių šildytuvais. Jei rūpinatės gamtos resursų tausojimu – jie yra vienas iš ekologiškų pasirinkimų, nes šie šildytuvai taupo elektrą ir šildo tik tą zoną, kurią ir norisi šildyti. Apie tai, kaip veikia infraraudonųjų spindulių šildytuvai ir kur dar galite juos panaudoti, jei nuspręstumėte vėliau juos išmontuoti iš terasos ar balkono, rasite straipsnyje „Infraraudonieji spinduliai – kokybiška ir saugi šiluma“.

Dar vienas variantas – įsirengti šiltą kubilą, tuomet galėsite mėgautis žiemą grynu oru savo balkone ar terasoje apskritai be viršutinių rūbų! Daugiau apie kubilus terasoje galite rasti mūsų straipsnyje „Dar patogiau – kubilas terasoje“. Na, o jei manote, kad nei vienas iš šių sprendimų ne Jums, tuomet nepamirškite apsirengti šiltai ir įsisupkite į jaukų pledą.