Infraraudonųjų spindulių šiluma – vasara, trunkanti 365 dienas

Žvarbstant orams tikriausiai ne vienas su nostalgija prisimename vasaros šilumą ir vakarus su draugais bei šeima daugiabučio balkone, sodo namelio verandoje ar pavėsinėje. Ką daryti, kad krentanti oro temperatūra neuždarytų mūsų namuose ir galėtumėme toliau mėgautis prasmingomis valandomis gryname ore? Vienas iš sprendimų – griebtis malkų ir kurti laužą, betgi balkone ar pavėsinėje to nedarysi, o ir būdas taip šildytis – ne pats draugiškiausias aplinkai. Kita išeitis – elektra, tačiau tradiciniai elektriniai šildymo prietaisai „netausoja“ nei mūsų piniginės, nei gamtos.

Pasidomėjome, kas šiuo metu pasaulyje labiausiai vertinama ir panašu, jog pats ekonomiškiausias ir labiausiai aplinką saugantis sprendimas – šildytis infraraudonaisiais spinduliais. Šių spindulių pagrindu veikiantys šildytuvai, nors ir naudoja elektrą, tačiau yra net 30 % taupesni nei įprasti elektriniai šildytuvai.

Kokiu principu veikia infraraudonųjų spindulių šildytuvai? Įdomiausia tai, kad šie šildytuvai neturi jokios įšilimo fazės. Pakanka spustelti mygtuką ir iš karto jaučiama 100% šiluma, kurią skleidžia šildytuvas. Beje, kas itin aktualu besišildant lauko sąlygomis, jog šiluma nėra išsklaidoma vėjo. Viena iš infraraudonųjų spindulių ypatybių ir yra ta, jog jie, kaip ir saulė,  šildo ne orą,  o objektus, esančius šildymo lauke. Taigi, infraraudonųjų spindulių šildytuvai gali būti naudojami po atviru dangumi bet kokiomis sąlygomis: ir per darganas, lietų, šlapdribą ar sningant.

Dar vienas mus sužavėjęs dalykas, jog šie šildytuvai labai paprastai ir greitai montuojami. Tiesiog  pakabinkite šildytuvą norimoje vietoje – ant sienos, lubų ar stovo ir paprasčiausiai įjunkite į elektros tinklą. Vartotojo patogumui, šildytuvas gali būti sumontuotas kartu su reguliuojamu laikikliu. Tiems, kurie daug dėmesio skiria eksterjero dizainui, aktualu tai, kad  šildytuvai būna įvairių spalvų (baltos, sidabrinės, juodos, dramblio kaulo), nėra gremėzdiški,  vienai  terasai pilnai užtenka vieno-dviejų šildytuvų, tad negriaunamas bendras vaizdas.

Gali būti ir taip, jog nemėgstate kompanijų ar pasisėdėjimų ir verčiau renkatės darbuotis lauke, net tuomet, kai minusinė temperatūra. Tačiau šalti irgi neverta, nes tuos pačius šildytuvus galite naudoti ir oranžerijose, sodų nameliuose, dirbtuvėse, rūsiuose, pastogėse automobiliams, garažuose ir bet kur, kur tik sugalvosite.

Tiesa, infraraudonųjų spindulių šildytuvai gali būti naudojami ne tik individualiuose namuose. Jie labai plačiai taikomi ir viešojoje erdvėje: baseinuose, lauko SPA aplinkoje, stadionuose, estradose; didžiuliuose traukinių ar autobusų stočių peronuose; golfo aikštynuose, vidaus kiemuose, rūkymo zonose;  statybų aikštelėse bei kitose lauke esančiose vietose.

Infraraudonaisiais spinduliais šildomos viešojo transporto stotelės

Beje, infraraudonųjų spindulių šildytuvai tinkami šildytis ne tik  lauke, bet ir vidaus patalpose. Apie tai – artimiausiame mūsų straipsnyje.

Na, o tiems, kas mėgstate skaičius, pabaigai pridursime, kad šildymasis infraraudonaisiais spinduliais yra nebrangus būdas – per valandą šių spindulių  šildytuvai suvartoja elektros energijos tik už 0.69-0.75 LT (skaičiuojamas 1500 vatų šildytuvas, dar reikia atsižvelgti į vartotojo elektros tarifų planus). Taigi, šiandien šildymasis infraraudonaisiais spinduliais yra pigiausia ir efektyviausia alternatyva.