Termo mediena iš žolės – bambuko

Taip, nustebsite, bet vis labiau pasaulyje populiarėjantis bambukas yra ne medis, o žolė, kuri per dieną gali paaugti net 1 metrą ir yra greičiausiai augantis augalas planetoje. Bambuko medienai pagaminti yra naudojami sumedėję žolės stiebai, kurių skersmuo neretai siekia iki 30 cm ir išauga iki 40 cm aukščio. Bambukas pilnai užauga per trejus/ketverius metus, todėl jo naudojimas yra vienas iš aplinkai draugiškiausių pasirinkimų ir puiki alternatyva egzotinės medienos naudojimui.

Gerąsias bambuko medienos savybes – lengvumą ir tvirtumą – dar labiau sustiprina terminio apdorojimo procesas. Nors šiuo metu populiariausia yra termiškai apdorota šiaurinė pušis ir Kanados uosis (daugiau apie šios medienos privalumus rasite straipsnyje „Termiškai apdoroti Šiaurinė pušis, Kanados uosis ar medžio plastiko kompozitas?„), po terminio apdorojimo bambukas tampa atsparus drėgmei ir taip pat gali būti naudojamas vidinei ir išorinei namo apdailai.

Šiltesnio klimato juostuose termiškai apdoroto bambuko paklausa mažesnė. Dažniau naudojama paprasta jo mediena, o neretai – tiesiog jo stiebai. Tokie nameliai, baldai, tvoros ir kiti gaminiai iš bambuko stiebų atrodo egzotiškai, yra lengvi (tai ypač svarbu vietovėse, kuriose vyksta žemės drebėjimai), bet tuo pačiu tvirti ir kainuoja gerokai mažiau nei tradicinė mediena ar, pavyzdžiui, cementas.

Be visa ko, bambukas naudojamas ir tiltų, laivų statyboje, aukštos kokybės popieriui, drabužiams, namų apyvokos daiktams gaminti, medicinoje, net maisto pramonėje. Jei turite kokį nors rūbą ar patalynės komplektą pagamintą iš bambuko audinio, negalėjote nepastebėti, koks jis minkštas ir švelnus. Jį ypač malonu dėvėti ar naudoti vasarą, nes bambukas „kvėpuoja“, puikiai pašalina drėgmę ir daug greičiau džiūsta nei kitos medžiagos. Bambukas –  jo lapai ir ūgliai – yra gardus rytų virtuvės patiekalas, taigi juo mėgaujasi ne tik pandos!