Medinių grindų klojimo raštai

Tikriausiai greičiausias ir paprasčiausias medinių grindų klojimo raštas yra jas kloti eilėmis. Šis būdas tikrai sutaupo daug laiko ir medžiagų, tačiau toks raštas turi savo minusų apie kuriuos retai pagalvojame. Kaip žinome, medis reaguoja į temperatūros pokyčius ir lentų matmenys labiausiai keičiasi į plotį, ne ilgį. Tai reiškia, kad eilėmis klotos medinės grindys bus dažniau linkusios deformuotis. Jeigu vis dėlto Jūsų užmanymas yra kloti medines tik būtent taip, verčiau rinkitės medieną, kuri termiškai apdorota, todėl nebijanti drėgmės ir nekeičianti savo matmenų.

Be eilėmis klotų medinių grindų, yra daugybė kitų raštų. Tai taip vadinama „eglutė“, „pynutė“, „kvadratai“, „rombai“. Toks klojimo būdas ne tik atrodo žaismingai ir prideda šarmo namų stiliui, bet yra daug praktiškesnis, jeigu, pavyzdžiui, ketinate grindims naudoti drėgmei neatsparią medieną. Klojant „eglute”, „kvadratais“, „pynute” arba „rombais“ lentų tikėtina, kad jeigu vyks lentų deformacija, jog ji vyks visomis kryptimis, todėl ji bus mažiau jaučiama ir pastebima, nei išklojus lentas eilute.

Jeigu pamenate, kažkada klojimas „eglute“ buvo itin populiarus ir gal todėl per laiką įgavęs blogo stiliaus vardą. Vis dėlto, pastaraisiais metai šis medinių grindų klojimo raštas vėl grįžta į madą ir yra mėgstamas ir moderniame interjere, ir rūbuose, ir net plaukuose. Taigi, jei jaučiate, kad Jums visai norisi turėti „eglutės“ rašto grindis, taip ir darykite nesibaimindami, kad tai gali atrodyti senoviškai. O jei net ir taip, visa, kas sendinta šiais laikais yra vertinama labiau negu nauja.

Medinių grindų klojimo raštų yra daug daugiau nei mūsų minėti „eglutė“, „pynutė“, „kvadratai“, „rombai“. Be to, jie gali būti derinami tarpusavyje arba galite sugalvoti raštą, kuris bus unikalus, nes bus tik Jūsų. Dar vienas ypatingas būdas paversti Jūsų grindis vertas tiek dėmesio, kad būtų sunku atitraukti akis kaip nuo gero paveikslo, tai įterpti specialų raštą-piešinį viduryje kompozicijos arba jos kraštuose. Nebijokite eksperimentuoti!