Šį trumpinį galime išgirsti labai skirtingų specialistų lūpose. Jį naudoja dietologai, kompiuterių asai, medienos produktų tiekėjai. Ką jis vis dėlto reiškia ir kaip mums, paprastiems vartotojams, nepasiklysti tarp terminų? Žinoma, geras tiekėjas šalia visuomet paaiškina tikrąją esmę, bet jei kartais taip nenutiktų… Atskleidžiame, jog WPC iš anglų kalbos šifruojasi „Wood Plastic Composite“ ir kaip patvirtina Lietuvos standartizacijos departamentas – reiškia medienos ir plastiko junginį, t.y. WPC nusakomi bandymo metodai, pačios medžiagos ir jų gaminiai (LST CEN/TS 15534-1:2007).
Taigi, kuo WPC arba Medžio plastiko kompozitas išskiria iš kitų medžiagų. Kaip jau daugiau mažiau aišku, tai yra medienos ir plastiko junginys. Proporcijų ir variacijų esti įvairių, bet mūsų nuomone pats efektyviausias junginys – tai 70 % termiškai apdorotos medienos pluoštas ir 30 % aukštos kokybės, perdirbtas polipropilenas. Pastarasis sustiprina ir taip neįtikėtinas savybes, kurias demonstruoja termiškai apdorota mediena. Net mūsų ąžuolas lieka per 4 didelius žingsnius atsilikęs. Netuščiažodžiaudami vardiname, kas labiausiai žavi šiame junginyje.
WPC arba Medžio plastiko kompozitas:
1. Lengvai prižiūrimas.
2. Ekologiškas.
3. Ilgaamžis.
4. Optimali kaina.
5. Atsparus drėgmei:
5. 1.Neskyla.
5. 2. Nesitraukia.
5. 3.Nesiplečia.
6. Nešerpetoja.
7. Draugiškas gamtai.
8. Atsparus kenkėjams.
9. Paprastas surinkti.
10. Neslysta.
11. Nereikia dažyti.
12. Papildoma vertė būstui.
Medžio plastiko kompozitas taip pat žavus tuo, kad jis tinka beveik viskam, kas susiję su atviromis erdvėmis: lauko baldų, terasų, tvorų, turėklų, tiltelių, laiptų, takų gamybai, fasado apdailai ir t.t. Jis turi daug natūralių žemės atspalvių ir gali būti žaismingai išdėliojamas. Nepaisant to, kad tai nevisai gamtos darinys – medžio plastiko kompozito terasos lentomis malonu vaikščioti, o medžio plastiko kompozito baldus, tvoras ir fasadą smagu liesti lygiai taip pat lyg tai būtų natūralus medinis paviršius.