Medienos naudojimas šiuolaikiniame namų dizaine

Dėl savo jaukumo, ilgaamžiškumo, natūralumo ir draugiškumo gamtai, mediena visuomet buvo naudojama interjere ir eksterjere. Kuriam laikui ją buvo nukonkuravęs stiklas ir metalas, bet pastarųjų metų tendencijos rodo, kad mediena tiek namų viduje, tiek išorėje vėl populiarėja tarp vertinančių šią medžiagą dėl aukščiau išvardintų savybių. Be to, ji net nesirengia nukonkuruoti kitų Jūsų mėgstamų medžiagų. Mediena puikiai dera ten, kur naudojamas akmuo, stiklas, metalas ir pan.

Mediena yra patrauklus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta keisti namų aplinką. Mediena gali būti dengiama įvairiausiomis spalvomis. Paranku ir tai, kad mediena pati savaime puikiai dera su įvairiomis kitomis spalvomis – nuo pastelinių iki ryškių ir sodrių. Natūrali medienos spalva taip pat kuria savitą nuotaiką, tad jos tikroji spalva gali būti kuo puikiausiai naudojama interjere ir eksterjere bei kurti jaukų nostalgišką stilių. Laikais, kaip taip esame nutolę nuo gamtos – mediena namuose – tai dalis jos su mumis.

Mediena, kaip interjero ar eksterjero detalė yra labai universali. Medienos dailylentėmis galima sukurti ypatingą tiek namo vidaus, tiek išorės apdailą. Ji gali būti kaip pagrindinė medžiaga ir kaip akcentas. Namų viduje medienos masyvu gali būti išklotos grindys, medienos dailylentėmis dengta viena iš  kambario sienų (ar tik jos dalis), įspūdingai moderniame interjere atrodo ir medinės sijos.  Be abejonės, nereikia persistengti ir visų namų iškloti tik medienos apdaila, nebent Jums tai iš tiesų patinka.

Ši iš gamtos atkeliavusi dovana yra pati tikrų tikriausia, nes tai dovana, kuria naudositės kasdien ir ilgus metus. Tiesa, vieni medienos produktai yra tvirtesni ir daugiau atsparesni aplinkos pokyčiams nei kiti, tad tai, kas tinka medinėms sijoms, dažniausiai visai netinka grindims ir atvirkščiai. Nepataisomų dalykų nėra, bet kad netektų laiko ir investicijų paleisti vėjams, rekomenduojame patikrinti planuojamos įsigyti medienos patvarumą, atsparumą drėgmei ir pan., nes visos šios savybės lems tiek grindų, tiek sienų lygumą bei ilgaamžiškumą. Taip pat norime priminti apie termo medienos kompozitą, kuris pralenks Jūsų lūkesčius, nes jis visus aukščiau išvardintus kriterijus atitinka 120 procentų.