Termo mediena – muzikantų pasirinkimas

Termo mediena gali būti pritaikoma labai plačiai. Ne tik fasado apdailai, terasoms, tvoroms, prieplaukoms, laivų deniams, bet ir baldams, vonios reikmenims. Taip pat – muzikos instrumentams. Naujausi tyrimai rodo, kad muzikos instrumentai pagaminti iš termo medienos yra ilgaamžiai, bet svarbiausia – jie padeda išgauti kokybiškesnius garsus. Šie tyrimai nepaneigia talento ar mūzos faktorių, kurie ypatingai svarbūs norint sužavėti publiką ir pasiekti muzikanto karjeros aukštumų. Tačiau tiesa ir tai, kad norint groti didžiausiose pasaulio scenose, reikia turėti ir preciziškai suderintą ir iš pačių geriausių medžiagų pagamintą muzikos instrumentą.

Dažniausiai styginiams instrumentams yra naudojama eglė arba egzotinių miškų mediena. Per metus pasaulyje yra pagaminama daugybė milijonų instrumentų, o tai reiškia, kad yra iškertama daug vertingų medžių. Įdomus faktas, kad gitaroms, smuikams, altams ar violončelėms pagaminti tinka tik 250-300 metų senumo eglė, nes tik tokio amžiaus eglė turi tinkamas savybes instrumentams gaminti. Nesunku suprasti, kad kertant tokius senus medžius daroma didžiulė žala gamtai. Be to, tokių ilgaamžių eglių pasaulyje nebe taip jau lengva rasti. Dar blogiau, dažnai tik viena iš penkių nukirstų eglių yra iš tiesų tinkama naudojimui.

Institutas Vokietijoje, kuris tiria muzikos instrumentų gamybos procesus, ėmėsi iniciatyvos išsiaiškinti ar yra kokių nors alternatyvų pakeisti daugiametes egles. Jų dėmesio centre atsidūrė  termiškai apdorota mediena. Po ilgų tyrimų ir bandymų paaiškėjo, kad po terminio proceso mediena įgyja muzikos instrumentams būtinų savybių: yra stabili, ilgaamžė ir netgi pagerina pačių garsų tonus. Neturint talento, iš termo medienos pagamintas instrumentas tikriausiai pats savaime vartų į pasaulinius muzikos vandenis neatvers, bet kartais tai gali tas „kažkas“, ko trūksta iki šlovės.

Dar vienas svarbus instrumentų pagamintų iš termiškai apdorotos medienos privalumas yra tai, kad jie gali būti pagaminti bet kurioje šalyje, nesibaiminant, kad eksportavus juos į drėgnesnio klimato šalis, instrumentai pakeis savo savybes. Bet kuri mediena esant drėgmei yra linkusi daugiau ar mažiau plėstis. Įsivaizduokime, jei tai nutiktų muzikos instrumentui! Gera žinia, kad iš termo medienos pagamintos gitaros, smuikai, altai ar violončelės drėgmės visai nebijo, nes po apdorojimo karščiu ši mediena tampa jai atspari.