Medinių fasado dailylenčių dažymas ir priežiūra

Terminio apdorojimo procesas užtikrina, jog karščiu apdorota medienos produktai, tarp jų medinės fasado dailylentės bus ne tik ilgaamžės, vienodos kokybės, bet ir paprastai prižiūrimos. Tokiu būdu apdorotos medienos dažyti net nebūtina, nes termo mediena turi savo spalvą, kuri yra labai panaši į „egzotinės medienos“ spalvas. Priklausomai nuo to, koks apdorojimo karščiu metodas buvo naudojamas, medienos spalva gali gautis nuo šviesiai rudų iki tamsių spalvos tonų. Dėl estetinio vaizdo mes paprasčiausiai rekomenduojame padengti dailylentes alyva maždaug kas 10 – 15 metų.

Taigi, išskirtinė termo medienos fasado dailylenčių ypatybė, jog jas galima naudoti be jokio paviršiaus apdorojimo. Šiuo metu paklausiausios yra dailylentės pagamintos iš termiškai apdorotos šiaurinės pušies (naudojama daugiau nei 25 metus, priežiūra minimali) ir Kanados uosio (naudojamas daugiau nei 35 metus, tad kiek brangesnis). Būtina atsiminti, kad neapdorojus medinių fasado dailylenčių, laikui bėgant lietus, vėjas ir saulės ultravioletiniai spinduliai suteiks fasado apdailai elegantišką pilkos spalvos atspalvį.

Jei natūralaus termiškai apdoroto medienos atspalvio nenorite, tuomet galima nudažyti tik vieną kartą (saugos nuo purvo) ir  natūraliomis sąlygomis palikta mediena tiesiog papilkės. Jei tai termiškai apdorotos šiaurinės pušies gaminys, tuomet perdažyti reikėtų vidutiniškai kartą per 5-15 metų tam, kad apsaugoti nuo UV spindulių. Jei tai gaminys iš termiškai apdoroto Kanados uosio, tuomet ją reikėtų perdažyti vidutiniškai kartą per 2-5 metus (tik todėl, kad ši mediena labai kieta ir neįgeria dangos).

Na, o jeigu norisi paslėpti medį ir akcentuoti spalvą, tuomet galite drąsiai tai daryti: patys, rankomis, arba patikėti tai specialiai kompanijai, kuri dailylentes padengs pramoniniu būdu. Jei labiau mėgstate natūralumą, tuomet prašykite dažymo šepetiniu būdu, jis primena rankų darbą ir šiek tiek palieka tekstūros. Iniciatyva dažyti patiems visuomet sveikintina, bet yra tikimybė, kad nudažysite nevienodai. Tai ypač dažnai nutinka, jei dažo daugiau nei vienas žmogus. Bet net ir tai gali būti žavinga, jei tokia ir yra pirminė idėja!