Medžio kompozito terasos iš Suomijos

Suomija – viena šiauriausiai esančių pasaulio šalių. Atšiaurus klimatas lėmė, kad tai bene iš rečiausiai apgyvendintų šalių Europoje. Gyvenant tokiomis sąlygomis, ypatingai svarbu kokybė, sandarumas, ilgaamžiškumas kalbant apie aprangą, transporto priemones, namų statybą ir pan. Suprantama, kad drėgmė, ilgos žiemos ir vėsios vasaros  vertė vietinius ieškoti sprendimų, kaip šiaurietišką gyvenimą padaryti kuo patogesnį ir komfortiškesnį.

Medis Suomijoje ilgą laiką buvo pagrindinė statybinė žaliava, bet laikui bėgant jaukius medinius karkasinius namus išstūmė kitos medžiagos. Vis dėlto, kai miestai ir kaimai ėmė panašėti į betono blokų saugyklas, suomiai vėl atsisuko į savo tradicijas įsitikinę, kad nėra nieko natūralesnio ir tvirtesnio už medį ir kad jam tiesiog tereikia suteikti tam tikrų savybių. Intensyviose paieškose ir bandymuose gimė visiškai inovatyvus, labai tvirtas ir ekologiškas produktas – medžio kompozitas.

Medžio kompozitas (Wood Plastic Composite) – tai  70 % stabilaus, termiškai apdorotos medienos pluošto ir 30 % aukštos kokybės, perdirbto polipropileno junginys.  Naudojamas polipropilenas yra 100 % perdirbtas ir netoksiškas aplinkai. Gamyboje nenaudojamas PVC! Iš šios naujos kartos produkto, kuriame Lunacomp, Suomijos gamintojas, pagal patentuotą technologiją apjungė geriausias Lunawood termiškai apdorotos medienos savybes ir aukštos kokybės perdirbtą polipropileną į vieną, gaminamos labai tvirtos terasinės lentos.

Medžio kompozito terasinės lentos Lunacomp WPC atrodo labai natūraliai ir kvepia kaip tikra mediena. Kadangi jos yra pritaikytos šiaurietiškoms sąlygoms, jos yra labai tvirtos, puikiai išlaiko savo formą, spalvą ir tvirtumą bet kokiu oru ir visiškai nebijo Lietuvos klimato. Kiti privalumai: dvipusė tekstūra, skirtingos spalvos (grafito pilka, šviesiai pilka, terracotta, mochos ruda), elegantiškas dizainas. Tegul Suomijos meistrai pasirūpina Jūsų terasa!