Nematomi medienos tvirtinimo elementai – estetiškam vaizdui

Straipsnyje apie ilgaamžius tvirtinimo sprendimus – nerūdijančio plieno medsraigčius – pažadėjome, kad parašysime ir apie tuos tvirtinimus, kurių nematyti. Koks privalumas, kad jie nepastebimi? Pirmiausia, estetinis. Įsivaizduokite tarsi veidrodį lygut lygutėlį grindų namuose paviršių… Antra – saugumas. Jūs ir jūsų vaikai galėtų vaikščioti basomis nebijodami užkliūti už nekokybiško viršun iš lentos lendančio medsraigčio… Žinoma, jei tvirtinimai buvo kokybiški, to nenutiks ir jei mėgstate vinimis puoštas lentas – nesiginčysime. Na, o tiems, kuriems labai svarbus meniškas, gražus vaizdas, rekomenduojame pasiskaityti, kokie gi būna tie paslėpti tvirtinimai.

Labai svarbu, kad jie, galintys būti įvairių spalvų, tinka tiek termo medienai, tropinei, maumedžio medienai, tiek kietmedžiui ir kitoms medienos rūšims. Taigi, šie tvirtinimai yra universalūs ir skirti plačiam naudojimui. Straipsnyje mes plačiau kalbėsime apie terasas ir fasadus, bet atminkite, kad  nematomi tvirtinimai taip pat tinka lieptams, baldams, pavėsinėms ir pan.

Taigi, jei kalbėtume apie paslėptus sprendimus terasai, paveikslėlyje kaip tik pavaizduota detalė, kuri tinkama lauko sąlygomis – yra iš nerūdijančio plieno ir dengta juodai. Tuo tarpu vidaus sąlygomis arba terasoms po stogu, uždaruose balkonuose ir pan. rekomenduojami nepastebimi tvirtinimai iš aliuminio.

Dar vienas svarbus elementas, montuojant lentas, yra  terasos lagės (gulekšniai). Jos taip pat yra tos nematomos, bet svarbias savo funkcijas atliekančios detalės. Tiesa ta, kad tradicines medines lages šiuo metu nurungia inovatyvesni sprendimai, kuriuose apjungiamas išorinis aliuminio profilis ir vidinė  maumedžio mediena. Ši simbiozinė konstrukcija, lemianti lagių lygumą ir stabilumą, užtikrina ir pačios terasos lentų lygumą, stabilumą ir ilgaamžiškumą (šios lagės neišsikraipo ir neiškilnoja terasos lentų, nelaužia ir netempia tvirtinimo elementų).

Kitas privalumas – taupumas, mat dėl specialios profiliuotos formos, šioms lagėms reikia net 50 % mažiau atramų! Atstumas tarp atramos taškų-kojų gali būti iki 1100 mm (palyginti su tradicinėmis medinėmis lagėmis, atramos taškai turi būti išdėstyti kas 500 mm), todėl vienam tiesiniam metrui susitaupoma net 1 atramos koja. Atkreipkite dėmesį, kad kojos medžiaga būtų pagaminta iš oro sąlygoms atsparios medžiagos, pvz. polipropileno. Jei pamenate, rašėme apie tai, kad polipropilenas – tai 100 % perdirbtas, netoksiškas aplinkai, tvirtas, lankstus, gerų dielektrinių savybių polimeras. Be to, koja turėtų būti reguliuojama, tai būtų lengviausias sprendimas norint greitai ir patikimai sumontuoti terasos konstrukciją, išlyginti nelygų ar neparuoštą terasos pagrindą.

Jei ieškotumėme meistriškai paslėptų sprendimų fasado lentų ar dailylenčių tvirtinimui, tuomet reikėtų dairytis tvirtinimų stačiakampiams ir rombo formos profiliams ir pasidomėti iš kokios medžiagos jie pagaminti. Čia  nepakeičiamas aukštos kokybės aliuminio ir cinkuoto plieno mišinys. Iš jo pagaminti tvirtinimai mediniams (termo medienos, maumedžio, tropinio kietmedžio ir kt.) fasadams yra atsparūs korozijai. O jei dar jie yra atestuoti ir patvirtinti specialių institucijų, baimintis dėl kokybės tikrai jau nebebūtų dėl ko.