Koks gi namas stovėtų, jeigu jo pamatai, langai, fasadas, vidus ir pan. nebūtų tinkamai sutvirtinti. Nereikėtų nė stipresnio vėjo gūsio ar lietaus ir visa subyrėtų kaip kortų kaladė. Net vaikystėje įtempdavome virves ir akmenimis prispausdavome užtiesalų kampus, kai neva statydavome namus (palapines). Deja, tikram namui vien virvių nepakanka. Tam, kad jis išsilaikytų ant žemės mes neapsieisime be vinių, kablių, atramų, kampų, plokštelių ir dar galimybės smulkių, bet labai svarbių detalių.
Lygiai tas pats galioja ir fasadui. Nesvarbu, kiek ir kokių medžiagų turėsite prisipirkę, be tvirtinimų jos ir liktų ten, kur būtų suguldytos. Taigi, jei jau medienos dailylentės nusipirktos, metas kitam žingsniui – pasirūpinti tvirtinimo elementais. Žinoma, profesionalus tiekėjas ar pardavėjas nepaleistų Jūsų namo vien tik su lentomis. Kiekviena medžiaga turi savo specifiką, kurią geriausiai išmano tas, kuris ją importuoja ar ruošia.
Taigi, Jūsų fasado tvirtinimui gali prireikti šių tvirtinimo elementų: inkarų, ankerių, sraigtų, matomų ir nematomų tvirtinimo elementų. Visi jie skiriasi ilgiu, pločiu, vadinasi, reikia tiksliai žinoti, koks yra medienos plotis, taip pat reikėtų būti apsisprendus prie kokio paviršiaus tvirtinsite dailylentę. Visi šie duomenys svarbūs, jei norite sutaupyti laiką. Dauguma detalių yra užsakomos ir yra atvežamos iš tiekėjų, taigi geriau užsakymą daryti devynis kartus pamatavus.
Taip pat rekomenduojame rinktis tuos fasado tvirtinimus, kurie yra techniškai atestuoti ir patvirtinti atitinkamų institucijų. Tokios savybės, kaip atsparumas korozijai, tempimui ir lūžiams, tvirtos medžiagos – cinkuotas arba nerūdijantis plienas, taip pat aliuminio ir cinkuoto plieno lydinys – tai aukštos gaminių kokybės ženklai. O jei dar kalbama apie draugiškumą aplinkai, kaip pavyzdžiui, inkarams naudojami kaiščiai, kurie yra pagaminti iš atsparaus ir aplinkai draugiško perdirbto polipropileno, nėra abejonių, kad kalbame apie socialiniai atsakingą ir patikimą tiekėją.