Šeimininkių džiaugsmas – virtuvė terasoje

Orui ir žemei pradėjus kvepėti pavasariu, vis daugiau savo laisvo laiko norisi praleisti lauke gaudant pirmuosius saulės spindulius. Kvietimus į teatrus ir uždarus pramogų parkus keičia pasiūlymai pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiais, o jei pasidėti – tai kavinės arba namų terasoje. Kaip visuomet, mieliausios yra savo erdvės, tik tiesa ta, kad svečiuojantis didesnei  draugų ar šeimos narių kompanijai, vienai šeimininkei/ui sudėtinga bėgioti iš namų iš terasą ir atvirkščiai. Gerai, jei  iš terasos galima tiesiai patekti į virtuvę ar svetainę, o ką daryti, jei ne? Tokiu atveju labai praverčia virtuvė terasoje.

Nuo ko pradėti norint įsirengti nuosavą ir patogią poilsio erdvę sau, savo šeimai ir svečiams? Pirmiausia reikia įvertinti terasos ilgį ir plotį. Jei joje vos išsitenka kėdės su staleliu, tuomet geriausia būtų rinktis virtuvėlę ant ratų. Na, o jei  terasa didesnė, tuomet galima pagalvoti apie viryklę, orkaitę, grilį, o jei finansai leidžia – ir apie krosnelę, jei jūsų terasa atokiau nuo namo. Virtuvė – ne virtuvė be kriauklės ar indų plovyklės. Apgalvokite ir tai, kad vietos reikės ir virtuvės baldams, kurie turėtų būti pagaminti iš drėgmei atsparios medienos.

Paprastai terasos virtuvei yra rekomenduojamas stogas. Žinoma, galima apsieiti be jo, tačiau stogas visuomet praverčia, jei užsimanytumėte jaukiai leisti laiką lauke lyjant lietui. Be to, stogas yra didelis privalumas norint apsaugoti įrangą ir baldus. Paprastai lauko virtuvės įranga būna papildomai apsaugota nuo drėgmės, bet kaip sakoma „atsarga gėdos nedaro“. Jei mintis apie stogą Jums nepriimtina, galbūt išeitimi galėtų būti išlankstomas arba pergolijos tipo stogas. Pastarasis, apaugęs vijokliais, gali būti puikiai atstoti stogą.

Virtuvė terasoje turi daug panašumų su lauko virtuve, tik lauko virtuvė dažnai įrengiama atokiau nuo namo ir neretai dar turi didesnę ar mažesnę krosnį. Be to, tokios lauko virtuvės dažniausiai daromos iš akmens arba  akmuo derinamas su medžiu. Jei svarstysite šį variantą, turėkite omenyje, kad tokios virtuvės karkasui paprastai naudojama termiškai apdorota mediena, kuri atspari drėgmei ir puvimui. Taigi, jei mėgstate leisti laiką gamtoje ir atvirame ore, pagalvokite, kaip galėtumėte vieną ar kitą virtuvės terasoje idėją pritaikyti savo namuose. Žemiau – nuotraukų albumas, kuris, tikime, įkvėps sprendimams.