Terasos ir kiemo apšvietimo idėjos (nuotraukų albumas)

Vasara – metas, kai kažkur dingsta vakaro tingulys ir net įprastą darbo dieną norisi kuo daugiau praleisti gryname ore. Taip galima užsisėdėti ir iki išnaktų. Ir nors, vasaros naktys šviesios, būnant terasoje ar kieme,  vien natūralios šviesos, o tai dažniausiai jau būna mėnulis, nepakanka. Na, o jei kalbėti rimtai, šį kartą pažiūrėsime, kaip suteikti jūsų erdvėms jaukumo ir šviesos naudojant šviestuvus ir žibintus, kuriuos  galėtumėte pasidaryti patys.

Bet pradžiai reikėtų atskirti dvi apšvietimo funkcijas. Pirmoji, kai būtinas bendras erdvės apšvietimas,  ir antroji, kai norime apšviesti tam tikras zonas.  Pastarasis apšvietimas ypač aktualus mėgstantiems skaityti ar gaminti terasoje, be to, jis sukuria intymesnę atmosferą ir išryškina arba paslepia nereikalingas detales. Bandant sukurti ir viena, ir kita, svarbiausia nepersistengti. Vakaras ir yra vakaras, nereikia stengtis jo paversti diena, o jūsų erdvių ligoninės operacine.

Taigi, kai nuspręsite ką norite apšviesti, pagalvokite kokį atvirą ar paslėptą apšvietimą naudosite. Žinoma, prie stalo arba pagrindiniam takui apšviesti galbūt tinkamesnis atviras apšvietimas (tik žiūrėkite, kad šviestuvas nespigintų į akis), o vandens telkiniui ar nuošalesniam takeliui, gėlynams, vejai apšviesti rekomenduojamas paslėptas apšvietimas, kai nematyti paties šviestuvo. Naudojant šį sprendimą sodas gali virsti tikra mistikos oaze. Beje, panašią nuotaiką kuria ir grindinis terasos ar tako apšvietimas.

Taigi, likdami ištikimi ekologiškoms idėjoms ir saikingam bei atsakingam vartojimui, pasidomėjome, kokias medžiagas įmanoma panaudoti antrą kartą. Dažniausiai tokie šviestuvai daromi iš skardinių, kibirų, tarkų, senų skrybėlių, nebenaudojamų stalo įrankių, spalvotų ir neįprastų formų butelių. Vis dėlto, jeigu jokių nereikalingų daiktų neturite, įmantrų šviestuvą jau nebesunku įsigyti ir bet kuriame prekybos centre. Tik atminkite, gamindami arba pirkdami šviestuvą, kad pirmoje vietoje turi būti saugumas ir tik tada grožis. Daugiau idėjų,kaip apšviesti jūsų terasą, kiemą ar jame esančią pavėsinę, sodą, pirtį, malkinę bei takelius vedančius į juos, rasite žemiau pateikiamame albume.